"Cephe hattındaki çatışmalardan Putin sorumlu"

Eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili, - cephe hattındaki çatışmaların artmasından Devlet Başkanı Putin'in sorumlu olduğunu iddia etti.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 11:39
Cephe hattındaki çatışmalardan Putin sorumlu

Eski Cumhurbaşkanı ve Ukrayna'nın Odessa Vali·si· , Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, - cephe hattında çıkan çatışmalardan Devlet Başkanı Vladimir Puti·n'i· sorumlu tuttu.

Yaşanan olayların, Puti·n'i·n ve Türkiye'ye karşı provokasyonuna çok benzediğine işaret eden Saakaşvili, şunları kaydetti:

"Bu aynı zamanda Ermeni·stan'a da zarar veri·yor. Moskova i·se böyle bi·r gelişme i·çi·n uzun süredir hazırlanıyor. Hatta , 'ı hızla işgal edebilmek için Dağıstan'dan Gürcistan sınırına doğru bir yol inşa etti. Rusya, her iki tarafı da yoğun bir şekilde silahlandırıyor."

Rusya'nın asıl amacının sabotaj düzenleyerek Azerbaycan'ın petrol hatlarının geçtiği toprakları ele geçirmek olduğunu savunan Saakaşvili, böylece Avrupa'yı Azerbaycan ve Türkmenistan petrol kaynaklarından yoksun bırakmak istendiğini bildirdi.

Saakaşvili, Putin'in aynı zamanda Türkiye'yi de aynı anda iki cephede mücadele etmek zorunda bırakmayı istediğini de ileri sürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cephe hattındaki çatışmalardan Putin sorumlu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN