Panama belgelerinde Devlet Başkanı Macri iddiası

Dünyanın en büyük dördüncü offshore hukuk firması Panama Mossack Fonseca'dan sızdırılan belgelerde, “offshore” hesaplarda para bulunduran liderler arasında Devlet Başkanı Mauricio Macri'nin de olduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 10:21
Panama belgelerinde Arjantin Devlet Başkanı Macri iddiası

Dünyanın en büyük dördüncü offshore hukuk firması Panama MossackFonseca'dan sızdırılan belgelerde, "offshore" hesaplarda para bulunduran liderler arasında Devlet Başkanı Mauricio Macri'nin de olduğu belirtildi.

Sızdırılan belgelerde, Mossack Fonseca'nın iş adamı olduğu ve Buenos Aires Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde Macri'ye hukuki danışmanlık hizmeti verdiği iddia edildi.

Ayrıca hizmeti alan Fleg Trading Ltd. adlı şirkette Macri'nin babası ve kardeşinin de yönetim kurulunda bulunduğu, kendisinin de şirketin müdürü ve başkan yardımcısı olduğu belirtildi.

Macri'nin belediye başkanlığı döneminde şirketle ilişkisi hakkında açıklamada bulunmadığı ancak 2007 ve 2008 yıllarında, ABD'deki banka hesapları dahil olmak üzere yurtdışında hesapları ve mal varlıkları bulunduğunu beyan ettiği ifade edildi.

Hükümetten yapılan açıklamada ise Macri'nin ailesine ait söz konusu şirketin hisselerinde payı olmadığı vurgulandı. Açıklamada şirketin kurumsal yatırım amaçlı kurulduğu ve Macri'nin de bu şirkette müdür olarak görev yaptığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panama belgelerinde Arjantin Devlet Başkanı Macri iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN