Türkiye'nin en iyi haber sitesi

pazar günü terörü lanetleyecekler

Giriş Tarihi: 7.4.2016 16:28

'da 10 Nisan Pazar günü Köln, Münih, Stuttgart, Nürnberg, Frankfurt, Hannover ve Hamburg kentlerinde “Teröre Karşı Birlik” mitingleri düzenlenecek. Yeni Türk Komitesi AYTK'nin organize ettiği mitingler eşzamanlı olarak saat 16.00'da başlayacak.

MİTİNGLER TEHDİTLERE RAĞMEN YAPILACAK

Organize komitesinde görevli olan Arzu Kocaman, Timur Yüksek ve Nevin Toy Unkel Köln'de bir basın toplantısı düzenleyerek mitinglerle ilgili bilgi verdiler. Timur Yüksek, söz konusu mitingleri siyasi kimliklerini bir kenara bırakarak düzenlediklerini ve AYTK'nın hiçbir siyasi parti veya oluşumla bağının bulunmadığını söyledi. Timur Yüksek, "Artık birlik zamanı. Kürt ve Türk her zaman kardeştir. Biz nasıl Çanakkale'de hep beraber mücadele etmişsek bugün de mücadelemiz birlikte olacak" diye konuştu. Yüksek ayrıca bu mitingleri düzenledikleri için çok sayıda hakaret ve tehdit mesajı aldıklarını ancak korkmadıklarını ve mitinglerin yapılacağını ifade etti.

Nevin Toy Unkel mitingler olduğu gün, karşı mitingler yapmak ve stant açmak için polise başvuruda bulunanların olduğunu dile getirdi.

Arzu Kocaman ise, mitinglere sadece Türk bayrağı ile gelinmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanyalı Türkler pazar günü terörü lanetleyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN