Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan geri alınan köyde bayrağı

Giriş Tarihi: 8.4.2016 12:43 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 12:56
Ermenistan'dan geri alınan köyde Azerbaycan bayrağı

Ermenilerden geri alınan Talış köyündeki tepeye yeniden bayrağı dikildi.

Ermenilerden geri alınan Talış köyündeki tepeye yeniden bayrağı dikildi.

ordusu, Azerbaycan- cephe hattında 2-5 Nisan tarihleri arasında Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde yaptığı askeri operasyonlar sırasında bazı stratejik tepeleri ve yerleşim merkezlerini geri aldı. 6 gün önce Ermenilerin işgali altında olan ve Azerbaycan'ın Goranboy ve Naftalan kentleri için de tehlike oluşturan Talış köyü etrafındaki en yüksek tepeye 24 yıl sonra yeniden Azerbaycan bayrağı dikildi.

Sahip Musayev isimli asker, "Ermeniler silah ve mühimmatı atıp kaçırdılar, biz de ilerliyorduk. Şimdi kazı çalışmaları yapıyoruz. Mevzilerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz" dedi. Tankçı Sehavet Bahışov, "Biz bu tanklarla Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Azerbaycan tankçılarının neye kadir olduğunu ispatladık. Tanklarımızın durduğu yere 23-24 yıl sonra Azerbaycanlı ayağı değiyor. Biz daha da ileri gitmeye hazırız. Askerlerimizin morali yerinde" diye konuştu. Ermenilerden geri alınan tepede Ermeni askerinin geride bıraktığı mühimmat kutuları ve Ermenice yazılmış belgeler olduğu görüldü.

Basın mensuplarının bölgede çekim yaptığı sırada Ermeniler, Azerbaycan askerlerinin bulunduğu mevzilere ateş açtı. Öte yandan, operasyonlar sırasında Fuzuli bölgesinde, Horadiz kentinin güvenliği için önemli olan Lele Tepesi de Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçmişti. Geri alınan bölgelerde savunma hattının oluşturma ve mevzilerin güçlendirme çalışmaları yapılıyor.

O tepeye 24 yıl sonra Azerbaycan bayrağı dikildi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan'dan geri alınan köyde Azerbaycan bayrağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN