Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de başkanlık seçimi kampanyası

'de kasım ayındaki başkanlık seçimi için nin yarışı önde götüren aday adayı, eski Dışişleri Bakanı Hillary 'a 'ta yaklaşık 200 Türk destek verdi.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 11:49
ABD'de başkanlık seçimi kampanyası

'ın seçim kampanyasını destekleyen, partinin Etnik Koordinasyon Konseyi finans yöneticisi Murat Güzel önderliğindeki , perşembe gecesi 'ta gerçekleştirilen televizyon münazarasında, 'a destek verdi.

Demokrat Parti'nin iki iddialı aday adayı Clinton'la Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın canlı yayında karşı karşıya geldiği programı yaklaşık 200 Türk de Brooklyn'deki Steiner stüdyosunda izledi.

19 Nisan'da yapılacak 'taki ön seçim öncesinde kampanya çalışmalarını yoğunlaştıran Clinton, tartışma programı sonrasında, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ile birlikte destekçileriyle bir araya geldi.

Türkler, Clinton'un salona hitabı sırasında büyük bir Türk bayrağı açtı.

Türklerin Brooklyn'de Clinton için buluşmasına öncülük eden iş adamı Güzel, AA muhabirine, Türklerin Amerikan siyasetinde etkin olmasının bu toplantılara katılmaktan geçtiğini söyledi.

Güzel, "Mesele Clinton meselesi değil, Türklerin 'de yaşarken, vergilerini verirken, bu toplum içinde olmaları, selerini duyurmalarıdır. Bizim için en önemli şey Türkiye'nin sesinin duyurulmasıdır. İlk defa Türkler bu kampanyada bu derece büyük kalabalıkla bir araya geldiler. Başkan adayına sesini duyurdular." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de başkanlık seçimi kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN