Önce sonra heyelan vurdu: 66 ölü

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Önce sel sonra heyelan vurdu: 66 ölü

’in güneyindeki iki bölgede 5 gündür aralıksız süren şiddetli yağışlar ve toprak kaymalarına yol açtı. 5200 ev yıkıldı, 10 kişi kayıp

'in güney kesimindeki Fujian ve Guangzhou bölgelerinde son günlerde görülen şiddetli yağmurlar, ve toprak kaymalarına neden oldu. resmi ajansı Xinhua 66 kişinin hayatını kaybettiği afet bölgelerinde halen kayıp olan 10 kişinin arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Ancak hala etkisini yitirmeyen şiddetli yağışların da kurtarma çalışmalarını güçleştirdiği öğrenildi.

100 bin kişi tahliye edildi
İki günde, Guangzhou ve çevresinde 100 bin kişinin afet alanlarından tahliye edildiği bildirilirken, sosyal medya kullanıcıları ana caddelerin tamamen suya gömüldüğü çok sayıda fotoğraf paylaştı. Yetkililerin ilk belirlemelerine göre, afette 5 bin 200'den fazla ev tamamen yıkılırken, 74 bin konut da ciddi şekilde hasar gördü. Sellerin bölgede en az 810 milyon dolarlık bir maddi hasara yol açtığı açıklandı. Yağışların ardından gerçekleşen toprak kaymaları, Çin'de yaygın biçimde görülüyor. Geçen aralıkta Shenzen'de yaşanan toprak kaymasında 73 kişi can vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce sel sonra heyelan vurdu: 66 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN