Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm döşeğinde Müslümanlardan özür diledi!

'de Cumhuriyetçi Partiden Senatörü olarak görev yapmış Bob Bennett’in, ölüm döşeğindeyken “Hastanede Müslüman gördünüz mü? Cumhuriyetçi Parti adına Donald Trump’ın söylediklerinden dolayı özür dilemek isterim.” dediği belirtildi.

Giriş Tarihi: 21.5.2016 02:09
Ölüm döşeğinde Müslümanlardan özür diledi!

basınında yer alan haberlerde, kanser tedavisi için yatırıldığı George Washington Üniversitesi Hastanesinde 4 Mayıs'ta hayatını kaybeden Senatör Benneth'in, ölüm döşeğindeyken ülkede yükselen İslamofobik söylemden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiği aktarıldı.

Daily Beast internet sitesinde yer alan habere göre, karısına ve oğluna seslenen Bennett, "Hastanede Müslüman gördünüz mü? Gidip her birisine bu ülkede oldukları için teşekkür edip Cumhuriyetçi Parti adına Donald Trump'ın söylediklerinden dolayı özür dilemek isterim." ifadesini kullandı..

Babasının ölüm döşeğindeki sözlerini basınla paylaşan Benneth'in oğlu Jim, "Trump Müslümanların ülkeye alınmaması yönünde sözler sarf etmeye başlamasının ardından babam, havaalanlarında gördüğü başörtülü kadınların yanına gidip onların bu ülkede olmasından son derece mutlu olduğunu söylerdi." dedi.

Benneth'in ABD'nin eyaletinde yoğun yapılanması olan, Hristiyanlığın Mormon koluna bağlı olduğu biliniyordu.

Trump, Cumhuriyetçilerin Utah'taki ön seçimde sadece yüzde 14 oranında oy alabilmişti.

Seçim kampanyasında İslamofobik söylemlerde bulunan Trump, "Müslümanların önemli bir kısmı Amerikalılara nefret besliyor. Amerikalı temsilciler neler olup bittiğini çözene kadar Müslümanlar için kapılar tamamen kapatılmalı." çağrısında bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm döşeğinde Müslümanlardan özür diledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN