Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanada Müslüman topluluklarından ’ye destek

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu teröristlerin kalkıştığı darbe girişimine, dünyadan tepkiler devam ediyor.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 14:04 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:58
Kanada Müslüman topluluklarından Türkiye’ye destek

Kanada'nın muhtelif kentlerindeki Müslüman topluluklara ait dernek ve vakıf temsilcilerinden, 'nin Ottawa Büyükelçiliğine destek mesajları yağıyor.

AA muhabirinin Ottawa Büyükelçiliği'nden edindiği bilgilere göre, 'deki anayasal düzene karşı darbe teşebbüsünü kınamak, demokrasi ve ile dayanışma göstermek amacıyla şimdiye kadar Kanada'daki Müslüman toplumunun muhtelif kesimlerinden destek mesajları geldi.

Elçilik yetkilileri, tüzel kişiliklerin yanı sıra Kanada'daki Somali, Suriye ve Lübnan toplumundan birçok kişinin de bireysel olarak büyükelçiliği arayarak veya bizzat ziyaret ederek geçmiş olsun, başsağlığı ve dayanışma mesajlarını ilettiklerini belirtti.

Ottawa Müslümanlar Derneği adına bir mesaj gönderen Reaf Osman, şehitlerimiz için milletimize başsağlığı dilerken, Türk milletinin tarihi ilerlemesine karşı eylemlerde bulunan herkese karşı, demokratik haklarını savunmada halkımızın yanında olduklarını ifade etti.

"Kalbimiz ve dualarımız Türk kardeşlerimizle birlikte"

Montreal İslam Merkezi Başkanı Yasser Dhuaib, Türkiye'nin meşru Cumhurbaşkanı ve hükümetini desteklediklerini ifade ederek, şehitlerimiz için dua ettiklerini dile getirdi.

Dhuaib mesajında, ''Kalbimiz ve dualarımız Türk kardeşlerimizle birlikte.'' ifadesini kullandı.

Toronto merkezli Uluslararası Merhamet Elçisi Vakfı'nın kurucu başkanı İbrahim Malabar mesajında, ''Yüce Allah, Sayın Erdoğan'ı ve AK Parti'yi korusun.'' dedi.

Malabar, ''Sayın Erdoğan'ı büyük bir hayranlıkla izliyor ve seviyorum. En büyük isteğim, Türkiye'yi ziyaret ederek Sayın Erdoğan ile tanışmak ve görüşmek. Dualarımız onlarla.'' mesajını iletti.

Ottawa İslam Okulu Müdürü Mohammed Sheikh Ahmad de yolladığı mesajda, darbe teşebbüscülerinin Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü ve demokratik halkına karşı giriştiği korkak eylemlerden duydukları öfkeyi dile getirdi.

Sheikh Ahmad, şehitlerimiz için başsağlığı dilerken, Türk milletini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında durarak kazandığı zafer için tebrik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanada Müslüman topluluklarından Türkiye’ye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN