Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O ülke FETÖ'ye böyle önlem alıyor

Giriş Tarihi: 11.8.2016 14:07 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 14:07
O ülke FETÖ'ye böyle önlem alıyor

Makedonya Devlet Bakanı Çako, FETÖ'nün ülkelerindeki uzantılarının açık şekilde hukuki yönden de ortaya çıkartılması ve faaliyetlerine son verilmesi açısından önlemler almaya başladıklarını söyledi.

Türk kökenli bakan, sorumluluk alanının dış yatırımlar olduğunu anımsatarak, bu bağlamda 17-25 Aralık sürecinin ardından, 'den Makedonya'ya gelen şirketlerin FETÖ ile bağlantılı olup olmadığının özel olarak araştırıldığını söyledi.'den gelen şirketlerin FETÖ ile bağlantılı olup olmadığı konusunda ilgililerle koordinasyon içinde olduklarını ve büyük bir hassasiyet göstererek önlem aldıklarını aktaran Çako, "Bu alanda sermaye çok önem arz etmekte. Dolayısıyla bu sermayenin akışının da önüne geçilmesi için dikkat ettik, etmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ÖNLEMLER ALMAYA BAŞLADIK

Çako, FETÖ'nün Makedonya'daki uzantılarına da değinerek, "'deki muhataplarımızla da yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda, Makedonya'daki FETÖ yapılanmasının tamamen açık bir şekilde hukuki yönden de ortaya çıkartılması ve bundan sonraki faaliyetlerine son verilmesi açısından önlemler almaya başlamış durumdayız." dedi.

FETÖ'NÜN MAKEDONYA UZANTILARI

FETÖ'nün Makedonya'da iş adamları dernekleri üzerinden de organize olduğunu kaydeden Çako, tüm bunların kamuoyunca da bilindiğini ifade etti. Makedonya'da yaşayan Türklerin, artık çocuklarını FETÖ uzantısı okullara vermedikleri ve kayıtlarını bu okullardan sildirdiklerine dair duyumlar aldıklarını belirten Çako, "Biz de halkımıza artık çocuklarını bu okullara göndermemeleri yönünde çağrıda bulunmaktayız." ifadesini kullandı.

FETÖ'NÜN KAZAKİSTAN'DAKİ FAALİYETLERİ

"FETÖ KANADA'DA HER YERE SIZMIŞ"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O ülke FETÖ'ye böyle önlem alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN