Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'teki hain terör saldırısına dünyadan tepki yağdı!

Giriş Tarihi: 21.8.2016 19:16 Güncelleme Tarihi: 21.8.2016 19:54
Gaziantep'teki hain terör saldırısına dünyadan tepki yağdı!

'te 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili dünyadan çok sayıda kınama ve taziye mesajı geldi.

PUTİN'DEN ERDOĞAN'A TAZİYE MESAJI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Putin, saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı dilerken, yaralılar için acil şifa dileklerini iletti.

GAZİANTEP'TEKİ SALDIRI NOKTASINDAN KARELER

KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI, TERÖR SALDIRISINI KINADI

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Gaziantep'te düzenlenen, 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

Akıncı, terör saldırısıyla ilgili olarak yayımladığı mesajda, "Terör vahşeti bu kez de Gaziantep'te bir düğün ortamında kendini gösterdi. Bu terör saldırısını kınıyorum." ifadesini kullandı.

BAKANLAR YARALILARI GAZİANTEP'TE ZİYARET ETTİ

ALİYEV'DEN ERDOĞAN'A TAZİYE MESAJI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığının resmi sitesinde yayımlanan mesajda, Erdoğan'a "Aziz kardeşim" diye hitap eden Aliyev, Gaziantep'te düzenlenen terör saldırısında çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinden son derece sarsıldığını bildirdi.

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL, BAŞBAKAN YILDIRIM'A TAZİYELERİNİ İLETTİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, teröre karşı mücadelede 'nin yanında olduklarını bildirdi.

Merkel, Gaziantep'teki terör saldırısı dolayısıyla Başbakan Binali Yıldırım'a taziye mektubu gönderdi.

HOLLANDE'DAN ŞİDDETLİ KINAMA

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Gaziantep'te yaşanan terör saldırısını "şiddetle" kınadığını bildirdi.

Hollande, Gaziantep'teki terör saldırısına ilişkin taziye mesajını resmi Twitter hesabı üzerinden de paylaştı.

NATO'DAN ŞİDDETLİ KINAMA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, terör saldırıları karşısında ittifakın ile dayanışma içinde olduğunu belirtti.

Stoltenberg, yazılı açıklamasında, "son günlerde meydana gelen Türkiye'deki korkunç terör saldırıları dizisini şiddetle kınadığını" aktardı.

İSPANYA'DAN KINAMA

İspanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İspanya, Türkiye'nin güneydoğusundaki Gaziantep kentinde cumartesi akşamı meydana gelen ve en az 50 kişinin ölümüne 94 kişinin yaralanmasına neden olan korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınamaktadır." ifadesi kullanıldı.

ÜRDÜN, BAHREYN VE KATAR'DAN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Ürdün resmi haber ajansı Petra'da yayımlanan Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni'nin açıklamasında da, "Gaziantep'teki bir düğün salonununu hedef alan saldırıyı kınıyoruz." denildi.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığının Bahreyn haber ajansı BNA'da yayımlanan açıklamasında ise, Bahreyn'in kurbanların yakınlarına içten taziyelerini sunduğu ve yaralılara acil şifa dilediği kaydedilirken, terör saldırısının Türkiye'nin güvenliği ve istikrarını hedef aldığı değerlendirmesinde bulunuldu.

Katar Dışişleri Bakanlığından yayımlanan yazılı açıklamada da, Türkiye Cumhuriyeti ve halkı ile dayanışma içinde olduğu ve ülkenin güvenliği ile istikrarını korumaya yönelik çabalara desteği vurgulandı.

IRAK TERÖR SALDIRISINI KINADI

Irak Dışişleri Bakanlığı, Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Cemal tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısını kınıyoruz. Irak devleti olarak terör ve her türlü aşırılığı reddediyoruz." denildi.

ALMANYA'DAN KINAMA

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Gaziantep'te yaşanan, 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

Steinmeier, sosyal paylaşım hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, korkunç bir saldırının Türkiye'yi tekrar sarstığını belirterek, ''Bir kez daha terörün barbar yüzüyle karşılaştık ve yine masum insanlar hayatlarını kaybetti.'' ifadesini kullandı.

AB'DEN GAZİANTEP'TEKİ TERÖR SALDIRISINA TEPKİ

Avrupa Birliği (AB), Gaziantep'teki terör saldırısı sonrası Türkiye'yle olan dayanışmasını ifade etti.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Gaziantep'teki terör saldırısıyla ilgili ortak yazılı açıklama yaptı.

SUUDİ ARABİSTAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI

Suudi Arabistan, Gaziantep'te yaşanan terör saldırısını şiddetle kınadı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Suudi Arabistan'ın terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında yer aldığı ve tam bir dayanışma içerisinde olduğu belirtildi.

İNGİLTERE, GÜRCİSTAN, ROMANYA VE PAKİSTAN SALDIRIYI KINADI

İngiltere, Gürcistan, Romanya ve Pakistan, Gaziantep'te yaşanan, 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, sosyal paylaşım hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, PKK'nın bu hafta gerçekleştirdiği saldırıları ve son olarak Gaziantep'e yönelik terör saldırısını kınadığını kaydetti.

Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyla ilgili derin üzüntülerini ifade etti.

Romanya Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Gaziantep'teki terör saldırısından sonra dualarımız Türklerle. Romanya terörizmle mücadelede Türkiye'nin yanındadır." ifadesi kullanıldı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye'deki terör saldırısının üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

AVRUPA KONSEYİ

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Gaziantep'te yaşanan, 50 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınadı.

Fransa Dışişleri Bakanı Ayrault, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gaziantep'teki alçak ve menfur saldırı karşısında Fransa Türkiye'nin yanındadır. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'teki hain terör saldırısına dünyadan tepki yağdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN