Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ile Suriye kapsamıdaki ikili anlaşmaları durdurabilir!

Dışişleri Bakanı John Kerry, 'nın Halep'teki saldırıları durdurmak için gerekli adımları acilen atmaması ve çatışmaların durdurulması anlaşmasını yenilememesi durumunda Moskova ile Suriye kapsamındaki ikili anlaşmaları durdurmak için hazırlıklar yaptıklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 28.9.2016 19:03 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 22:26
ABD, Rusya ile Suriye kapsamıdaki ikili anlaşmaları durdurabilir!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'ye atfen yapılan yazılı açıklamada Bakan Kerry'nin, Rus mevkidaşı ile Suriye'deki son durumu ele aldığı bildirildi.

Kerry, Lavrov'a, Halep'te ile Suriye rejiminin hastenelere, su şebekelerine ve diğer sivil altyapı ünitelerine saldırılarını sürdürmesiyle daha da kötüleşen durumla ilgili derin endişelerini dile getirdi.

Açıklamada, "Bakan, ABD ile müttefiklerinin, sivillerin yaşam alanlarına atılan sığınak delici ve yakıcı bombalar da dahil mevcut durumdan 'yı sorumlu tuttuğunu açık şekilde dile getirdi." ifadelerine yer verildi.

Halep'teki saldırıların durması ve insani yardımların geçişine izin verilmesi noktasında sorumluluğun Rusya'nın omuzlarında olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bakan Kerry, Rusya'nın Halep'teki saldırıları durdurmak için gerekli adımları acilen atmaması ve çatışmaların durdurulması anlaşmasını yenilememesi durumunda ABD'nin, Suriye kapsamında Rusya ile ikili anlaşmalarını durdurmak için hazırlıklar yaptığını Bakan Lavrov'a iletti."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD, Rusya ile Suriye kapsamıdaki ikili anlaşmaları durdurabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN