ÖSO, Hama merkezine ilerliyor

li muhalifler Hama ilinin kuzeyinde sürdürdükleri operasyonda beş köyü ele geçirerek rejimin elindeki kent merkezinin 5 km yakınına kadar ilerledi.

Giriş Tarihi: 28.9.2016 16:43
ÖSO, Hama merkezine ilerliyor

'nin batısındaki Hama ilinin kuzey kırsalında, geçen ay başlatılan operasyonda, muhalifler rejimin kalesi olarak bilinen Hama merkezine doğru ilerliyor.

MUHALİF GRUPLAR KATILIYOR

Operasyona Ordusu (ÖSO) ve diğer muhalif gruplar katılıyor. ÖSO komutanlarından Ebu Mecid, AA muhabirine telefonla yaptığı açıklamada, muhaliflerin Ras El Ayn, Beyt Esved, Kahira, Şatha ve Taleysiya köylerini ele geçirdiklerini söyledi. Ebu Mecid, muhaliflerin kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta olduklarını bildirdi.

Muhalif güçler, Halep merkezinde geçen temmuz ayında rejim tarafından kuşatılmaları üzerine, Esed güçlerinin baskısını hafifletmek için Hama'da saldırıya geçmişti. Hama'da son iki ay içinde Suran, Kavkab ve İskenderiye ilçelerini ele geçiren muhalifler, rejimi Halep'teki yığınağını azaltıp güneye kaydırmaya zorluyor. Muhalifler, böylelikle Esed rejiminin başkent Şam'dan ülkenin kuzeyine çıkışına da baskı kuruyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSO, Hama merkezine ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN