Putin: başkalarını rahatsız ediyor

Devlet Başkanı Putin basın toplantısında yaptığı açıklamada, 'ya uygulanan yaptırımları , Suriye dahil olmak üzere neye bağlarlarsa bağlasınlar bu politikayı oluşturanlar ve öne sürenler kesin sorunları asla çözemeyecekler. Onların amaçları Rusya'yı kısıtlamak. Ukrayna olmasaydı, başka bir sebep bulurlardı. Rusya'nın uluslararası arenada güçlü bir oyuncu olması ve tüm partnerleriyle çalışmaya hazır olduğunu göstermesi başkalarını rahatsız ediyor." dedi.

Giriş Tarihi: 17.10.2016 10:23 Güncelleme Tarihi: 17.10.2016 10:33
Putin: Rusya başkalarını rahatsız ediyor

Devlet Başkanı Vladimir Putin, veya Suriye bahane gösterilerek 'ya uygulanan yaptırımlarla kesin sorunların çözülmeyeceğini, bunların sadece Rusya'yı kısıtlama politikasından ibaret olduğunu bildirdi.

Putin basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Rusya'ya uygulanan yaptırımlar zarar verici, en önemlisi de bu yaptırımları uygulayanlar amaçlarına ulaşamayacaklar" ifadesini kullandı.

PUTİN'DEN MUSUL OPERASYONU AÇIKLAMASI

"ONLARIN AMAÇLARI RUSYA'YI KISITLAMAK"

Putin, "Rusya'ya uygulanan yaptırımları Ukrayna, Suriye dahil olmak üzere neye bağlarlarsa bağlasınlar bu politikayı oluşturanlar ve öne sürenler kesin sorunları asla çözemeyecekler. Bu durumda yaptırımlarla Ukrayna'nın güneydoğusundaki sorunu çözemeyecekler.

Onların amaçları Rusya'yı kısıtlamak. Ukrayna olmasaydı, başka bir sebep bulurlardı. Rusya'nın uluslararası arenada güçlü bir oyuncu olması ve tüm partnerleriyle çalışmaya hazır olduğunu göstermesi başkalarını rahatsız ediyor. Uluslararası arenada çalışmak için orta yol bulmak gerek. Demek ki orta yol bulmayı kimse istemiyor, diktatörlük yapmayı daha kolay buluyorlar. ABD'li partnerlerimiz son 15-20 yıldır bu stili kullanıyorlar.

Bu yaptırımların amacı bir şeyi çözmek değil, aksine Rusya'nın güçlenmesini kısıtlamak. Bu tür araçlarla bu amaçlarına da ulaşamayacaklar." dedi.

"PUTİN VE ERDOĞAN'IN ANLAŞAMADIKLARI TEK BİR NOKTA BİLE YOKTU"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: Rusya başkalarını rahatsız ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN