Donald Trump'ın Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızına saldırı

Giriş Tarihi: 27.10.2016 01:13
Donald Trump'ın Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızına saldırı

Cumhuriyetçi adayın adına 2007 yılında kaldırıma yerleştirilen yıldız, bir ki tarafından balyozla parçalandı

Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı adamı Donald Trump'ın Hollywood Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızına balyozlu saldırı yapıldı.

Bulvara gelen ve üstünde işçi kıyafeti bulunan bir kişi, Trump'ın yıldızını balyozla parçaladı.

Sabah erken bir saatte gerçekleşen olaya tanık olanlar, söz konusu kişinin balyozla yıldızı parçaladığını gördüklerini ancak üstündeki belediye işçisi kıyafeti nedeniyle şüphelenmediklerini, ne yaptığına anlam veremediklerini belirtti.

Deadline haber sitesine konuşan ve isminin Jamie Otis olduğu belirtilen şüpheli, amacının yıldızı yerinden sökerek 'ta bir müzayedede Trump mağduru kadınlara destek için satmak olduğunu bildirdi.

Trump'ın Hollywood Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızı daha öncede farklı kişilerce alınmış, Los Angeles'ın ünlü sokak artisti Plastic Jesus, yıldızın çevresine tellerle örülü bir duvar koymuştu. Bir diğer saldırıda ise yıldızın üstüne sprey boyalarla çeşitli işaretler yapılmıştı.

Dolby Theatre'a yakın bir konumda bulunan yıldız, Donald Trump'ın NBC'de yayınlanan ve bir dönem büyük başarı sağlayan "Apprentice" (Çırak) adlı televizyon şovundan dolayı 2007 yılında yerleştirilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Donald Trump'ın Şöhretler Kaldırımı'ndaki yıldızına saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN