Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre güvenlik desteği demokrasiye tel örgü

PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerine kucak açan Avrupa, Türklerin Brüksel’deki demokrasi mitingini ise engellemeye çalıştı. Terör örgütü PKK’nın bez parçalarına izin veren Belçika polisi Türk Bayraklı binlerce kişinin etrafını tel örgülerle çevirdi

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Teröre güvenlik desteği demokrasiye tel örgü
Avrupa'da yaşayan Türklerin terörü lanetlemek ve demokrasiye destek için düzenlediği gösteriler dün başladı. Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan binlerce Türk, bayraklarıyla teröre lanet okudu. Avrupa Birliği binalarının yanındaki Schuman Meydanı'nda yapılan gösteride "PKK=PYD=YPG=DEAŞ= FETÖ" yazılı pankart taşındı. Daha önce birçok kez terör örgütlerine geniş gösteri alanı veren Belçika polisi, demokrasi çağrısı yapan Türklere ise bütün zorluğu çıkardı. Türk sivil toplum kuruluşları aracılığıyla toplanan binlerce kişinin etrafına tel örgüler çekildi. PKK'nın bez parçalarını boy boy asmasına izin veren Belçika polisi, Türk göstericileri belirlenen alanın dışına çıkmasına izin vermedi.

ÇİFTE STANDART SÜRÜYOR
Brüksel'de dikkat çeken diğer ayrıntı ise demokrasi çağrısı yapan Türklere sadece hafta sonu izin verilmesi oldu. PKK yandaşlarının Avrupa Komisyonu'nun açık olduğu saatlerde istedikleri pankartları taşımasına izin verilirken, terörü lanetleyenlere bütün resmi kurumların kapalı olduğu hafta sonu izin verilmesi Belçika'nın çifte standartını bir kez daha ortaya koydu. Birkaç gün önce PKK'nın düzenlediği gösteriye Avrupa Komisyonu parlamenteri katılmış, FETÖ'nün düzenlediği oturuma da çok sayıda Belçikalı vekil katılmıştı. Almanya'nın Başkenti Berlin'de de Pariser Platz Meydanı'nda toplanan binlerce Türk, terörü lanetleyerek Avrupa ülkelerinde teröre verilen desteği protesto etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre güvenlik desteği demokrasiye tel örgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN