'teki doğu mahalleleri "tamamen " ilan edildi!

'nin kentinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelerden sorumlu sivil savunma idaresi, şehirde kuşatma altındaki doğu mahallerini "tamamen " ilan etti.

Giriş Tarihi: 29.11.2016 00:53
Halep'teki doğu mahalleleri tamamen afet bölgesi ilan edildi!
Savunma idaresinden yapılan yazılı açıklamada, 'in doğu mahalleleri tamamen ilan edilerek, tüm insani yardım kuruluşlarına rejim ve Rus uçaklarının bombardımanının durması için harekete geçme çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, 15 Kasımdan bu yana kente 2 bin hava saldırısı düzenlendiği, topçu atışıyla 7 bin saldırı yapıldığı ayrıca balistik füze, misket bombası ve uluslararası çapta yasak olan klor gazı atıldığı belirtildi.

Kuşatma altındaki mahallelerde çoğunluğu kadın ve çocuk 279 bin kişi bulunduğu, 35 kişinin ise hala enkaz altında olduğu ifade edildi.

Kuşatma altındaki doğu mahallerinde tüm hastanelerin hizmet veremez durumda olduğu vurgulanan açıklamada, devam eden bombardıman nedeniyle sivil savunma idaresinin ekipman ve malzemelerin çoğunun kullanılmaz halde olduğunun altı çizildi.

Kentteki fırınların, altyapının, elektrik santrallerinin ve hastanelerin sürekli bombalandığı kaydedilen açıklamada, doğu mahallerindeki sivil halkın yaşadığı insanlık felaketinin sona ermesi için tüm sağlık ve insani yardım kuruluşlarına acil yardım çağrısında bulunuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halep'teki doğu mahalleleri "tamamen afet bölgesi" ilan edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN