Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da çöp depolama alanındaki ölü sayısı 113'e yükseldi

'nın başkenti 'daki çöp depolama alanında meydana gelen heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısının 113'e yükseldiği bildirildi. Geçtiğimiz pazar günü meydana gelen olayda çöpten geçimlerini sağlayan yüzlerce ailenin barındığı Koshe’de çöp dağının kaymasıyla birçok gecekondu altında kalmıştı.

Giriş Tarihi: 16.3.2017 15:42
Etiyopya'da çöp depolama alanındaki ölü sayısı 113'e yükseldi
Kurtarma ekipleri göçük altında gecekondularda canlı arama çalışmalarını sürdürüyor. Haberleşme Bakanı Negeri Lencho ölenlerin çoğunluğunu kadınlar ve çocuklardan oluştuğunu söyledi. Lencho, Salı günü 72 olan ölü sayısının niçin bu kadar yükseldiği konusunda bir açıklama yapamayacağını, ancak kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Daha önce de heyelanların yaşandığı bölgede, her gün yüzlerce çöp toplayıcısının çalıştığı Addis Ababa'da yaşayan yaklaşık 4 milyon kişinin çöpünün 50 yıldır burada depolandığı öğrenildi. Hükumet çöp dökme merkezini değiştirmek istediği ancak yeni çöp dökme merkezinin bulunduğu alandaki sakinlerin bu plana karşı çıktıkları iddia edildi. Koshe sakinleri çöp dağının kaymasına, yetkililerin çöp dağının üstüne biogaz tesisi kurmasının yol açtığını öne sürdü.
ETİYOPYA'DAKİ HEYELANDA ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYORBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etiyopya'da çöp depolama alanındaki ölü sayısı 113'e yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN