Türkiye'nin en iyi haber sitesi

açıklarında batan Türk sindeki 8 kurtarıldı

açıklarında batan, TINAZTEPE S isimli Türk sindeki 13 tan 8’i kurtarıldı, 5’ini arama çalışmaları devam ediyor. Libya'nın Misurata limanının birkaç mil açığında yardım çağrısında bulunan gemiden 8 mürettebatın sağ olarak kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 17.3.2017 12:14 Güncelleme Tarihi: 17.3.2017 16:22
Libya açıklarında batan Türk gemisindeki 8 mürettebat kurtarıldı

Batu Denizcilik'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Bilindiği üzere "TINAZTEPE S" isimli Türk Bayraklı miz, Marmara Adasından almış olduğu yük ile 16.03.2017 Türkiye saati ile 08.00' de Misurata Limanı sahasında demirlemeye çalışırken oldukça şiddetli nedeniyle oluşan kötü hava ve deniz koşulları nedeniyle aynı gün saat 11:51' de ğı bilgisi maalesef alınmıştır.

Gemide toplam 13 ımız olup 8'i kurtarılmıştır. Kurtarılan mürettebatımızdan 2 sinin hastanede tedavisi halen devam etmektedir. Kurtarılan tüm mürettebatımızın sağlık durumları gayet iyidir. Tüm ihtiyaçları acentemiz tarafından yerine getirilmektedir. Gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasını müteakip yurda iadeleri için tüm işlemler ivedilikle yapılmaya çalışılmaktadır.

Yetkili makamlarca kayıp olduğu bilgisi verilen 5 mürettebatımızı arama ve kurtarma çalışmaları ise Libya makamları tarafından yürütülmektedir. Halen kayıp olduğu belirtilen 5 mürettebatımızın da iyi haberlerini almayı büyük bir umutla bekliyoruz.

Bu üzücü olayın meydana gelmesini müteakip şirket temsilcimiz, gerek kurtulan mürettebatımız ile doğrudan ilgilenmek gerekse arama kurtarma çalışmalarını yerinde izlemek üzere bugün saat 18:00 da Libya' da olacak şekilde yola çıkmıştır.

Dışişleri Bakanlığımız, Libya' da ki konsolosluk yetkililerimiz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ile sürekli temas halindeyiz ve onların değerli yardımlarını almaktayız. Ayrıca, Libya acentemiz ve sigorta temsilcimiz olayın en başından itibaren olay yerinde olup gelişmeleri birebir takip etmekte ve gerekli yerlerde müdahil olmaktadır. Belirtilen kişi ve kurumlardan gelen tüm bilgileri güncel olarak kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu olay nedeniyle duyduğumuz derin üzüntüyü bir kez daha belirterek yukarıdaki bilgileri değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz."

3 KİŞİNİN CESEDİ BULUNDU

Açıklama sonrası, kayıp 5 kişiden 3'ünün cesedi bulundu. Cesedi bulunanlardan birinin geminin ikinci kaptanı İzmirli 66 yaşındaki Doğan Tuğbay olduğu ortaya çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libya açıklarında batan Türk gemisindeki 8 mürettebat kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN