lerin sürüyor

'da, devletin üç ve daha fazla çocuğu olan lere verdiği desteğin yeni hükümet tarafından azaltılmasına tepki gösteren anneler, bir hafta önce başlattıkları ne devam ediyor.

Giriş Tarihi: 20.3.2017 17:06
Karadağlı annelerin açlık grevi sürüyor

Meclis binası önünde bir ay önce başlattıkları protestolarını, son bir haftadır yle sürdüren 30 kadar , yeni hükümet tarafından yüzde 25 azaltılan destek miktarının yeniden eski haline döndürülmesi taleplerini yineleyerek haklarını elde etmek için mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.

''VAZGEÇMEYECEĞİZ''

Açlık indeki lı annelerden Biserka Femic yaptığı açıklamada, kendilerini aşağılanmış hissettiklerini vurgulayarak "İlk günden beri burada açlık grevindeyim. Vazgeçmeyeceğiz." dedi.

Slavenka Planic isimli bir diğer protestocu anne, içerisinde bulundukları zor duruma kimsenin anlayışla yaklaşmadığına işaret ederek bir haftadır sadece su ve meyve suyu içtiklerini, gerekirse bunu da keseceklerini söyledi.

Annelerin protestosuna destek veren muhalefetteki Demokratik Cephe (DF) temsilcileri, meselenin bugün çözülmemesi durumunda yarın geniş katılımlı bir protesto düzenleyeceklerini açıkladı.

EVLERİNİZE DÖNÜN ÇAĞRISI

Öte yandan, Filip Vujanovic, hükümeti protesto eden annelere açlık grevine son vermeleri çağrısında bulunarak Anayasa Mahkemesinin konuyla ilgili kararını bir an önce vermesi gerektiğini söyledi.

Karadağ ı Dusko Markovic, geçen hafta yaptığı açıklamada, hükümetin destekleri eski haline döndürmeyeceğinin altını çizerek meclis binası önünde bulunan Karadağlı annelere evlerine dönmeleri çağrısı yapmıştı.

Karadağ'daki yeni hükümet, üç veya daha fazla çocuğu bulunan annelere verilen devlet desteğinin ocak ayından itibaren yüzde 25 azaltılmasına karar vermişti.

Maliye Bakanlığı, 192 ila 336 avro olan devlet desteğinin, 2017 yılında 144 ila 264 avro olacağını açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadağlı annelerin açlık grevi sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN