Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da çatışmalar sürüyor!

'nin başkenti 'ın dış mahallelerinde rejim güçleriyle silahlı muhalif gruplar arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 20.3.2017 10:00 Güncelleme Tarihi: 20.3.2017 10:06
Şam'da çatışmalar sürüyor!

tanıkları muhaliflerin sürpriz saldırısı sırasında kent merkezine top mermileri ve roketler düştüğünü aktardı. ordusunun saldırılara hava harekâtıyla karşılık verdiği bildiriliyor.

GİZLİ TÜNELLER KULLANILIYOR

Gözlemciler, muhaliflerin Cobar bölgesinde ordu mevzilerine saldırmadan önce bomba yüklü araçlarla iki ayrı düzenlediğini belirtti. Suriye devlet medyası, saldırıda Cobar'daki lerin de kullanıldığını duyurdu.

'da muhaliflerin elinde olan az sayıda bölge bulunuyor. Cobar, kent merkezine en yakın kasaba. Kasabanın, bir bmü muhaliflerle cihatçıların diğer bölümü de ordunun elinde. Cobar'ın denetimi için taraflar iki yılı aşkın bir süredir savaşıyor.

MEYDANA ÇIKAN YOLLAR KAPATILDI

Şam'daki AFP muhabirleri, kent genelindeki patlamalardan sonra ordunun stratejik öneme sahip Abbasid ına çıkan yolları kestiğini aktardı.

merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, muhaliflerin, ordunun saldırısı altındaki Barzeh, Tişren ve Kabun'daki baskıyı azaltmak için karşı saldırı başlattığını belirtti.

300 BİNDEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Geçen Çarşamba, Şam'da sarayına düzenlenen intihar saldırısında 31 kişi hayatını kaybetmişti.

Daha sonra kentin batısındaki bir lokantaya düzenlenen intihar saldırısında da 20 kişi öldü.

'e göre Suriye'de altı yıl önce başlayan savaşta 300 binden fazla kişi hayatını kaybetti. (BBC Türkçe)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şam'da çatışmalar sürüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN