Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve , 100 uçakla ortak tatbikat yaptı

Hava Kuvvetleri, ile Güney Kore’nin Kore yarım adasında 100 uçaklı ortak tatbikat yaptığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 20.4.2017 16:11
ABD ve Güney Kore, 100 uçakla ortak tatbikat yaptı
Max Thunder training (Maksimum gökgürültüsü i) isimli tatbikat 14 Nisan'da başlayıp bir hafta devam etti. Eğitim tatbikatına , ve li bin 200 asker de katıldı.

Güney Kore tatbikata F-15K, KF-16, FA-50, F-4E ve bir F-5 savaş jet uçağı bir tane de C-130 kargı ve E-737 erken uyarı ve kontrol uçağıyla katıldı. ise F-16 lar, 7. Hava Gücünden U-2 keşif uçağı, Deniz Hava Grubundan AV-8Bs ler ve Elektronik Saldırı filosu 132'den, EA-18G'lerle katıldı.
Taraflar, Kunsan Hava Üssünde deki Max Thunder operasyonunda simülasyon esaslı kesin vuruş tatbikatı yaptı.

Taraflar aynı zamanda iki ekip olarak - Mavi Hava ve Kırmızı Hava- bir savaş oyunu sergiledi. Cuma günü tarafların komutanları sembolik jest olarak birbirlerinin uçaklarında uçmayı planlıyor.

Güney Kore Operasyonlar Komutanı Tuğgeneral Won In-chul'un 7. ABD Hava Gücü Komutanı Tuğgeneral Thomas Bergson'un F-16'sında uçması planlanıyor.

Kore Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Tuğgeneral Won In-chul'un, eğitim süresince Güney Kore ve ABD hava kuvvetlerinin her yerde ve her zaman düşmana üstün geleceğini ve cevap vereceğini gösterdiğini söylediği belirtildi.

ABD'li komutanın da ortak tatbikatın, birlikte eğitim yapma ve Kore yarım adasının güvenliğinde vazgeçilmez taktik kabiliyetleri geliştirme fırsatı sağladığını söylediği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD ve Güney Kore, 100 uçakla ortak tatbikat yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN