Türkiye'nin en iyi haber sitesi

koridorlarında 'hain' aranıyor!

ve 'in yürüttükleri ortak soruşturmayla sızıntılarının sorumlusunu tespit etmeye çalıştıkları belirtildi.

Giriş Tarihi: 20.4.2017 13:37
CIA koridorlarında 'hain' aranıyor!

Geçtiğimiz günlerde 'in ortaya çıkardığı, 'in istihbarat yöntemlerine ilişkin bilgiler istihbaratında daha önce görülmemiş büyüklükte bir operasyonun fitilini ateşledi.

CIA ve 'ın ortak bir soruşturma yürüterek, CIA'in akıllı telefonlara, akıllı televizyonlara ve bilgisayar sistemlerine sızabildiği bilgilerini de içeren 'çok gizli' ibareli belgelerin dışarıya nasıl sızdığını araştırıyor.

'İÇERİDEN PAYLAŞILDIĞI' DÜŞÜNÜLÜYOR

CIA ve FBI tarafından ortak yürütülen soruşturmanın, CIA'in içine yansıdığı ve istihbarat örgütünün içerisinde bir 'hain' arandığı belirtilirken, CIA içerisindeki birinin belgelere fiziksel olarak eriştiği ve bunları Wikileaks'le paylaştığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Sızan belgelerin 'gizli' ibareli olduğu belirlense de, CIA'in içerisinde bu belgelere ulaşma yetkisi bulunan yüzlerce kişinin araştırıldığı ifade edildi.

Geçtiğimiz hafta konuyla ilgili bir açıklama yapan CIA direktörü Mike Pompeo, "Şimdi Wikileaks'in gerçekten ne olduğunu dillendirmek gerekiyor: Sıklıkla gibi başka devletler tarafından kandırılan devletsiz düşman istihbarat servisi" ifadeleiri kullanmıştı.(Habertürk)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA koridorlarında 'hain' aranıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN