Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in partisi son 15 yılın en düşük seviyesinde

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak genel seçimler öncesi yapılan piyasa araştırmalarından Alman , son 15 yılın en düşük seviyesine geriledi. Türk kökenli Alman vatandaşlarının geçmişte desteğini alan Yeşiller Partisi, Türkiye karşıtı tutumu yüzünden Türk kökenlilerin oylarını da kaybettiği belirlendi.

Giriş Tarihi: 20.4.2017 10:55 Güncelleme Tarihi: 20.4.2017 10:59
Provokatör Cem Özdemir'in partisi son 15 yılın en düşük seviyesinde
Türkiye'deki anayasa referandumu oylaması öncesi 'hayır' kampanyalarına katılan ve seçimden sonra ise 'seçimlere hile karıştı' iddialarında bulunan ve 'Almanya'daki Türkler nasıl evet der' gibi açıklamalarda bulunarak Türkiye'nin içişlerine karışan 'in Partisi Yeşiller'in genel seçimlerde yüzde 5'lik seçim barajını aşması zor olarak görülüyor.

''BARAJI AŞMASI ZOR GÖRÜNÜYOR''

Piyasa araştırma kuruluşu Forsa'nın yaptığı ankete göre, Alman 'nin oy oranının yüzde 6'yı gösterirken, bu oranın 2002 yılından bu yana en düşük oy oranı olduğu belirlendi. 2017 yılı Ocak ayından itibaren Yeşiller'in oylarında düşüş yaşandığı belirlendi.

Insa Araştırma Merkezi'nin anketine göre, Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU yüzde 36 olarak belirlenirken, Sosyal Demokrat Parti SPD'nin oy oranı yüzde 30 oldu. Liberal Pratı FDP 6.5 olurken, Cem Özdemir'in partisi Yeşiller yarım puan gerileyerek yüzde 6 oranına düştü. Alman Yeşiller Partisi'nin oy kaybını araştıran kurumlar, partinin gerçek misyonundan uzaklaştığını, ülkenin sorunlara herhangi bir çözüm önerisi getirmediği belirtildi. Geçtiğimiz ay Almanya'nın Saarland eyaletinde yapılan eyalet seçimlerinde Almanya Yeşiller Partisi yüzde 5 barajına aşamayarak eyalet meclisine giremedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokatör Cem Özdemir'in partisi son 15 yılın en düşük seviyesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN