Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da alarmı!

’da hükümet, kuzeydeki bazı kentlerde, yağışların azalmasına paralel olarak ve kuraklığın artması sebebiyle ilan etti.

Giriş Tarihi: 22.6.2017 19:35 Güncelleme Tarihi: 22.6.2017 20:10
İtalya’da kuraklık alarmı!

n ANSA ajansının haberine göre, Bakanlar Kurulu, ülkede tarım ve endüstri açısından önem taşıyan Parma ve Piacenza kentlerinde 2016 sonbaharından bu yana yağışların azalması ve yaz mevsiminin aşırı sıcak geçmesi sonucu artan susuzluk nedeniyle bugünkü toplantısında bölgede ilan edilmesi kararı aldı.

Kabine, Parma ve Piacenza'daki kuraklığa acil müdahale için 8 milyon 650 bin avroluk maddi kaynak ayırırken, tankerler aracılığıyla bölgeye içme suyunun taşınabileceği yapısal önlemleri hayata geçirmeye karar verdi.

Bakanlar Kurulunda, kuraklığın artış gösterdiği bölgelerde krize yanıt vermek amacıyla çiftçi ve tarım kooperatiflerinin yöneticileri ve su tedarikçilerinin bir araya gelmesi de kararlaştırıldı.

Sardinya Adası Özerk Yönetimi de Tarım Politikaları Bakanı Maurizio Martina'ya, adadaki tan ötürü doğal afet ilanında bulunulması için resmi talepte bulundu.

Basına yansıyan diğer haberlerde de Toskana ile Friuli-Venezia Giulia bölgelerinin de risk altında olduğu ve kuraklığın görüldüğü yerlerde tarım ve hayvancılık sektörlerinin zorda olduğu kaydedildi.

Bugün neler oldu? (22.06.2017)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya’da kuraklık alarmı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN