Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri Bakanı'ndan flaş açıklama

Giriş Tarihi: 5.7.2017 15:38 Güncelleme Tarihi: 5.7.2017 17:21
Katar Dışişleri Bakanı'ndan flaş açıklama

köprüleri attı. Dışişleri Bakanı , Londra'da yaptığı açıklamada, 4 Arap ülkesinin Katar'a karşı tutumunun açıkça bir saldırı ve aşağılama olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı 'den Londra'da konuştu. El Sani, 4 Arap ülkesinin Katar'a karşı tutumunun açıkça bir saldırı ve aşağılama olduğunu söyledi.

Reuters'ın son dakika geçtiği habere göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da konuşan Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman el Sani, Körfez ülkeleri ve Mısır'ın 13 maddelik talep listesine ağır yanıt verdi. Dışişleri Bakanı Sani, "Kuşatma açık bir şekilde aşağılayıcı ve saldırgan" dedi.

4 ARAP ÜLKESİ BUGÜN TOPLANIYOR

Öte yandan Katar'a abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır Dışişleri Bakanları, Doha'nın taleplerine verdiği yanıtını değerlendirmek ve bundan böyle atılacak adımları görüşmek üzere bugün Kahire'de toplanıyor.

Mısır'ın evsahipliğinde, 4 Arap ülkesinin Dışişleri Bakanları'nın bugün Kahire'de yapacağı toplantı, Közfez krizinin bundan sonraki seyri açısından kritik önem taşıyor.

El Cezire İngilizce'ye göre, Katar'ın yanıtının ayrıntıları henüz açıklanmazken bu ülkenin Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bir Abdülrahman El Tani, dün Doha'da yaptığı açıklamada "karşılanamaz" dediği talepler için "gerçekçi ve uygulanabilir olmadığını" da söylemişti.

KATAR, 13 MADDELİK TALEP LİSTESİNE CEVAP VERDİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katar Dışişleri Bakanı'ndan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN