Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üniversitelerindeki "pozitif ayrımcılığı" yargıya taşıyacak

Başkanı Donald 'ın öğrenci kabullerinde beyazlar aleyhine pozitif ayrımcılık uyguladığı iddia edilen üniversiteler hakkında dava açmaya hazırlandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 2.8.2017 10:31 Güncelleme Tarihi: 2.8.2017 13:55
Trump ABD üniversitelerindeki pozitif ayrımcılığı yargıya taşıyacak

yönetimi üniversitelerinin daha fazla azınlık mensubu öğrenciyi eğitim programlarına dahil etmek için öğrenci kabullerinde başvurduğu pozitif ayrımcılık uygulamalarını yargıya taşımaya hazırlanıyor.

gazetesinde yer alan habere göre, hükümetin Adalet Bakanlığından "üniversite ve fakültelere öğrenci kabullerinde ırka dayalı bilinçli ayrımcılık uygulayan" eğitim kurumları hakkında soruşturma başlatılması ve uygulamaların yargıya taşınması için yurttaşlık hakları dairesine kaynak aktarılması istediği belirtildi.

DEZAVANTAJLI KESİMLERDEN GELEN ÖĞRENCİLERE OLANAK TANIYOR

Gazete, belgenin Adalet Bakanlığının ilgili dairesinin Trump ve Adalet Bakanı Jeff Sessions döneminde benimsediği muhafazakar eğilimin yeni bir örneği olduğu yorumunda bulundu.

Pozitif ayrımcılık uygulamaları, siyahilar ve latin kökenliler gibi toplumun dezavantajlı kesimlerinden gelen öğrencilere üniversiteye girişte diğer öğrencilere oranla belirli oranda öncelik tanıyarak onları yüksek öğrenime katılmaya daha fazla teşvik etmeyi amaçlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump ABD üniversitelerindeki "pozitif ayrımcılığı" yargıya taşıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN