Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den ve 'ya flaş tehdit!

, geçtiğimiz Pazartesi günü 15 üyeli Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylamada; kömür ve maden ihracatından sonra, yakıt ithalatını karşılayan ikinci büyük ihraç kalemi olan tekstil ihracatının oy birliği ile yasaklanmasına tepki olarak, ve ’ya karşı nükleer saldırı tehdidinde bulundu.

Giriş Tarihi: 14.9.2017 11:47 Güncelleme Tarihi: 14.9.2017 11:58
Kuzey Kore'den ABD ve Japonya'ya flaş tehdit!

, resmi devlet ajansı KCNA aracılığıyla, nükleer silahlar kullanarak 'yı batırmak ve son füze denemeleri sebebiyle Güvenlik Konseyinde Kuzey Kore'ye yaptırım uygulanmasını destekleyen 'yi küle çevirmek ve karanlığa batırmakla tehdit etti.

Kuzey Kore'nin dış ilişkiler ve propagandasını yürüten Pyongyang Kore Asya-Pasifik Barış Komitesi, ABD'nin rüşvet verdiği ülkelerin oluşturduğu ve ABD'nin emrinde hareket ettiğini iddia ettiğini iddia ettiği, kötülük aleti olarak isimlendirdiği Güvenlik Konseyinin kaldırılması çağrısında bulundu.

NEHRİN ÖTE YAKASINDAN KUZEY KORE

Kore Asya-Pasifik Komitesi'nin KCNA tarafından yayınlanan bildirisinde, "Juche Nükleer bombasıyla 4 takımadanın denize batırılması lazım. Artık Japonya'nın bizim yanımızda bulunmasına gerek yok" ifadeleri yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore'den ABD ve Japonya'ya flaş tehdit!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN