Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: güçleri, 40 petrol kuyusunda denetimi sağladı

Son dakika haberi! güçleri, 'un kuzeybatısındaki Zummar nahiyesinde daha önce Peşmerge'nin denetiminde bulunan 40 petrol kuyusunu ele geçirdi.

Giriş Tarihi: 28.10.2017 11:38 Güncelleme Tarihi: 28.10.2017 11:41
Son dakika haberi: Irak güçleri, 40 petrol kuyusunda denetimi sağladı

Irak güçleri, Musul'un Zummar nahiyesinde daha önce Peşmerge'nin denetimdeki 40 petrol kuyusunda kontrolü sağladığı belirtildi.

Irak ordusunda görevli mühendis Albay Himam el Ubedili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Musul'un kuzeybatısında yer alan Zummar nahiyesinde Peşmerge'nin daha önce elinde tuttuğu 44 petrol kuyusunun 40'ında denetimin sağlandığını ifade etti.

PETROL KUYULARI KONTROL ALTINA ALINDI

Ubedili, kısa bir süre önce Kerkük başta olmak üzere tartışmalı bölgelerde güvenliğin sağlanması ve yasaların uygulanması operasyonu çerçevesinde petrol kuyularının kontrol altına alındığını kaydetti.

"IRAK GÜÇLERİ GÜVENLİĞİ SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK"

Kuyulardan petrolün çıkarılması ve işlemin aksamaması için Bağdat'tan mühendis bir ekibinin gönderildiğini dile getiren Ubedili, "Mühendislerin herhangi bir zorlukla karşılaşmaması ve kesintisiz işlerini yürütebilmeleri için Irak güçleri bölgenin güvenliğini sağlamaya devam edecek." dedi.

Irak ordusu, 16 Ekim tarihinde Peşmerge'nin 2014'den bu yana elinde tuttuğu Kerkük başta olmak üzere diğer tartışmalı bölgelere operasyon düzenleyip, aradan geçen 3 yılın ardından tekrar denetimi sağlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: Irak güçleri, 40 petrol kuyusunda denetimi sağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN