Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: 'den ikinci hamle! 'e dönüyor...

, 'in Büyükelçisi'nden sonra İstanbul Başkonsolosu'nun bir süreliğine ülkeden ayrılmasını istedi. Büyükelçi Naeh, bugün saat 11.15 uçağıyla 'e gitmek üzere uçağa bindi.

Giriş Tarihi: 16.5.2018 11:32 Güncelleme Tarihi: 16.5.2018 13:17
Son dakika: Türkiye'den ikinci hamle! İsrail'e dönüyor...

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, ülkesine döndü. Atatürk Havalimanı'nda tüm yolcularına uygulanan güvenli prosedürlerine tabii tutulan Na'eh, THY uçağı ile Tel Aviv'e gitti.

İsrail Ankara Büyükelçisi ülkesine döndü

BU SABAH İSTANBUL'DAN GİTTİ

Ülkesine dönmesi istenen İsrail'in Ankara Büykelçisi Eitan Na'eh, bu sabah 08.00'ta THY uçağı ile Ankara'dan İstanbul'a geldi. VIP Salonunu kullanmayan ve normal yolcular gibi İç hatlar terminalinden geçen Na'eh, korumasıyla birlikte dış hatlar terminaline geldi. THY'nin 11.15'te yapılacak tarifeli seferiyle Tel Aviv'e gitmek üzere bilet işlemlerini yaptıran Na'eh, ardından uçağın kapısına gitti. Burada karşısında gazetecileri gören Na'en, görevlilere görüntü alınması ile ilgili şikayette bulundu.

GÜVENLİK PROSEDÜRLERİ UYGULANDI

Uçağın kapısında her yolcuya uygulanan güvenlik prosedürleri, İsrail Büyükelçisi Na'eh için de uygulandı. Üzeri titizlikle aranan İsrail Büyükelçisi, bir süre bekledikten sonra uçağa gitti. Gazetecilere el sallayan Na'eh, ardından uçağa bindi.
Filistin ve Gazze'de dün İsrail tarafından 60'tan fazla sivilin katledilmesinin ardından Türk Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh'ten ülkesine dönmesi istenmişti.

GİDİŞİ İSRAİL'İ RAHATSIZ ETTİ!

VIP salonu kullanmayan büyükelçiye rutin güvenlik prosedürünün uygulanması ise İsrail'i rahatsız etti. İsrail merkezli Haaretz'in haberinde İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Türk temsilciyi Bakanlığa çağırdığı, İsrailli büyükelçiye kötü davranıldığının savunulduğu iddia edildi.

Haberde İsrail Büyükelçisi Naeh'in gidişinin görüntülenmesine karşılık olarak Türk yetkilinin de İsrail basını tarafından görüntülendiği öne sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Türkiye'den ikinci hamle! İsrail'e dönüyor...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN