Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trump'tan Katolik Kiliselerindeki çocuk istismarı yorumu

Başkanı Trump, 'da hükümete yakınlığıyla bilinen Daily Caller adlı muhafazakar internet sitesine, ülkede çok sayıda Katolik rahibin çocuklara yönelik ını değerlendirdi. Trump, Pensilvanya eyaletinde, yüzlerce Katolik rahibin binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada, "Bunları görmek çok üzücü." ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 6.9.2018 23:32 Güncelleme Tarihi: 7.9.2018 01:46
Trump'tan Katolik Kiliselerindeki çocuk istismarı yorumu

Trump, "Bunları görmek çok üzücü. Çok sayıda kişinin dahil olması ve bu olayların uzun zamandan beri yaşanması üzücü. 70 senelik bir zamana uzanıyor, bu yaşanan olaylar adına çok olumsuz bir gelişme." ifadelerini kullandı.

SİSTEMATİK!

'nin Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro, iki yıllık bir soruşturmanın ardından, çocuklara yönelik ların Pensilvanya ve Vatikan'daki kıdemli kilise yetkililerince ''sistematik'' bir şekilde örtbas edildiği sonucuna ulaştıklarını söylemişti.

YÜZLERCE RAHİP BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA...

Tahkikat jürisi ise 300'den fazla rahibin 1950'lerin ortalarından beri çocukları istismar ettiğini belirterek, Roma Katolik Kilisesi'ne bağlı yüzlerce rahibi binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlamıştı.

ABD, PAPAZ VE DİN ADAMLARININ TACİZ OLAYLARIYLA SARSILDI

GERÇEK SAYI DAHA FAZLA

Jüri, raporunda bazı kayıtların kaybolduğunu ve cinsel istismar kurbanı bazı çocuklar konuşmaktan korktuğu için tacize uğrayanların sayısının çok daha yüksek olduğuna inandığını kaydetmişti.

ABD'DE KİLİSEDE ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR SKANDALI

Kurbanların çoğunun erkek çocuklar olduğuna dikkati çeken jüri, tecavüze kadar uzanan her türlü cinsel taciz olayına rastlandığını ifade etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'tan Katolik Kiliselerindeki çocuk istismarı yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN