Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki bilinenden çok daha büyük

Alman Katolik kiliselerindeki çocuk istismarlarının boyutunun bilinenden daha büyük olduğu bildirildi. Alman Piskoposlar Konferansı’nın yaptırdığı araştırmada, 1946-2014 yıllarında çoğunluğu erkek olan en az 3 bin 677 çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 12.9.2018 19:21 Güncelleme Tarihi: 12.9.2018 23:14
Almanya'daki cinsel istismar bilinenden çok daha büyük

Der Spiegel dergisinin haberinde, Alman Piskoposlar Konferansı'nın Mannheim, Heidelberg ve Giessen üniversitelerine çocuk istismarına ilişkin araştırma yaptırdığı, 25 Eylül'de kamuoyuna açıklanacak raporun özetinin incelendiği belirtildi.

38 BİN DOSYA GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Bu kapsamda ülkedeki 27 piskoposluk bölgesinde 38 binden fazla dosyanın gözden geçirildiği ifade edildi. Araştırma sonucunda, 1946-2014 yıllarında çoğunluğu erkek olan en az 3 bin 677 çocuğun cinsel istismara uğradığının ortaya çıktığı kaydedildi.

HER ALTI OLAYDAN BİRİ...

Olayların yaşandığı sırada çocukların yarısının en fazla 13 yaşında olduğuna işaret edilen araştırmada, her altı olaydan birinin tecavüz olduğu belirtildi.

Araştırmada, bin 670 papazın suçlara iştirak ettiği belirtildi.

ABD'DE KİLİSEDE ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR SKANDALI

Olayların yarısının ilgili kişilerin tazminat başvurusunun ardından ortaya çıktığı ifade edilen haberde, birçok olayda dosyaların ya imha edildiği ya da değiştirildiği, bunun da henüz karanlıkta olan vakaların boyutunun ne kadar büyük olduğunu gösterdiği vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'daki cinsel istismar bilinenden çok daha büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN