Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de bomba paniği

Eski başkanları ve , ’un üst düzey yöneticileri ile CNN televizyonuna bombalı paket gönderildi. Polis olayı terör eylemi olarak niteledi. , “Sorumlular cezalandırılacak” dedi

Giriş Tarihi: 25.10.2018
ABD’de bomba paniği
ABD'de bombalı paket şoku sürüyor. Pazartesi günü milyarder işadamı George Soros'un New York'taki evine 'fonksiyonel patlayıcı madde'nin gönderilmesinin ardından bu kez ABD Başkanı Barack Obama'nın evi ile yine eski başkanlardan Bill Clinton ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın evlerinde patlayıcı madde bulundu. Bu olayların yankısı sürerken Beyaz Saray'da ve ABD'li TV kanalı CNN'de bomba bulunması endişeleri artırdı. Obama'nın Washington'daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği duyuruldu. Gün içinde de eski ABD Başkanı Bill Clinton ile eski Dışişleri Bakanı eşi olan Hillary Clinton'ın New York'un banliyösündeki Chappaqu'daki evlerinde, içinde patlayıcı maddenin olduğu bir paket bulundu.

BEYAZ SARAY KINADI
Amerikan Gizli Servisi, Clintonlar ve Obamaların evindeki paketlerin, "patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler esnasında" tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı. FBI, şüpheli paketlerden sonra, bir şüpheli paketin de Beyaz Saray'a gönderildiğini açıkladı.
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'da yayımladığı mesajda saldırı girişimlerini kınadı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "Son günlerde Başkan Obama, Başkan Clinton, Dışişleri Bakanı Clinton ve diğer kişilere karşı yapılan saldırı girişimlerini kınıyoruz" dedi. Bu tür eylemleri "aşağılık" olarak tanımlayan Sanders, sorumlulara kanunlar çerçevesinde gerekli cezaların verileceğini belirtti. Sanders, "ABD Gizli Servisi ve diğer güvenlik ajansları olayı soruşturuyor ve bu korkakların tehdit ettiği herkesi korumak için tüm uygun tedbirleri alacaklar" değerlendirmesinde bulundu.

HEPSİNDE AYNI BOMBA
ABD Gizli Servisi, CNN'e gönderilen patlayıcı maddenin, Macar asıllı Amerikalı milyarder George Soros, ABD'nin eski başkanları Barack Obama, Bill Clinton ile eski First Lady ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Beyaz Saray'a gönderilen patlayıcıların benzeri olduğunu duyurdu. Soros'un New York'taki evinin posta kutusunda da pazartesi patlayıcı madde bulunmuştu.

CNN TAHLİYE EDİLDİ
New York Polisi, ABD'nin önde gelen yayın kuruluşu CNN'in de içinde bulunduğu Time Warner Center'a da benzer bir paket gönderildiğini açıkladı. CNN'in ofisi tahliye edildi. CNN sosyal medyadan, yangın alarmı üzerine tüm canlı yayınlarını kestiğini, alarmın bomba tehdidinden kaynaklandığının anlaşıldığını duyurdu. ABD'de son günlerde üst üste 5 kez bomba alarmı yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’de bomba paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN