Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den flaş açıklama: İkiyüzlülüktür

Genel Başkanvekili Kurtulmuş: "(ABD'nin elebaşılarına ilişkin kararı) PKK'yı terör örgütü olarak kabul edip PYD'yi meşru örgüt olarak tanımaya doğru adım atmak her şeyden evvel ikiyüzlülüktür, anlaşılır bir şey değildir."

Giriş Tarihi: 8.11.2018 11:03 Güncelleme Tarihi: 8.11.2018 12:49
AK Parti'den flaş açıklama: İkiyüzlülüktür

PYD ya da YPG'yi terör örgütü olarak görmediği gibi bir de yıllardır tonlarca silah ve mühimmat yardımı yapan ABD'nin 3 PKK elebaşına yakalama ödülü koyması hem kamuoyu hem de siyaset sahnesinde çelişki olarak görüldü ve tepkiyle karşılandı.

"ANLAŞILIR ŞEY DEĞİL! İKİ YÜZLÜLÜK"

Konuya ilişkin AK Parti'den bir açıklama daha geldi. Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ABD'nin çelişkili tutumu için "PKK'yı terör örgütü olarak kabul edip PYD'yi meşru örgüt olarak tanımaya doğru adım atmak her şeyden evvel ikiyüzlülüktür, anlaşılır bir şey değildir" şeklinde konuştu.

"Karanlık hayallerini bir tarafa bıraksınlar"

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Karanlık hayallerini bir tarafa bıraksınlar. Türkçe ezan meselesi bu aziz milletin zihninde, hafızalarında bir kara leke gibi durur ve hatırlamak istemezler." diye konuştu.

"Bu, haccın emniyeti meselesini de tehlikeye atar"

Kaşıkçı cinayetini değerlendiren Kurtulmuş, "Bu, haccın emniyeti meselesini de tehlikeye atar, Suudi Arabistan'ı Müslümanların nezdinde yalnızlaştırır." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den flaş açıklama: İkiyüzlülüktür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN