Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanguruyla yumruk yumruğa

’da, köpeklerini kangurudan korumak isteyen ’in, keseli hayvanla yumruklaştığı anlar büyük ilgi çekti. İlginç kavga, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından izlendi

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Kanguruyla yumruk yumruğa
Avustralya'nın Victoria eyaletinde iki köpeğini korumak isteyen Daniel Tuohey kangurunun saldırısına uğradı. Victoria eyaletinin Bendigo kentinde yaşanan olayda, gölet kenarındaki kangurunun köpeklerine saldırmasını engellemek isteyen Daniel Tuohey, keseli hayvanın yumruk ve tekmelerine hedef oldu. Tuohey'in kızı Bree'nin, sosyal medya hesabından paylaştığı kanguru ile babası arasında yaşananları gösteren görüntüler kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlendi.

ELİNDEKİ İÇECEĞİ DÖKMEDEN...
Cep telefonuyla kaydettiği videoda babasını kangurunun geldiği konusunda uyaran Bree'nin, yaşanan mücadeleyi izlerken gülmekten kendini alamadığı duyuluyor. Saldırı sırasında kısa bir süre iri cüsseli hayvanla yumruklaşan Tuohey'in, kangurudan aldığı tekmelerin etkisiyle yere yuvarlandığı görülüyor. Köpeklerinin kanguruyu oyalamasının ardından ayağa kalkan adamın elindeki içeceğini dökmemesi ise sosyal medya kullanıcıları tarafından "efsane" olarak değerlendirildi. Yaklaşık 45 milyon kangurunun yaşadığı Avustralya'da mevsimlerin değişmesi, kuraklık ve hayvanların yerleşim alanlarının azalması gibi nedenlerle ülkenin sembol hayvanları ile vatandaşlar sıkça karşı karşıya kalabiliyor. Güçlü pençe ve ayaklarıyla çoğunlukla kendi bölgelerini korumak maksadıyla insanlara saldıran kangurular ciddi yaralanmalara yol açıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanguruyla yumruk yumruğa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN