Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'daki uluslararası savunma ve hava fuarına katılacak

, Asya-Pasifik bölgesinin en büyük fuarı olma özelliği taşıyan ve Savunma ve Ulaştırma Bakanlıklarınca ortak düzenlenen Denizcilik ve Havacılık Fuarı’na katılacak. Malezya'da 26-30 Mart'ta düzenlenecek Langkawi Uluslararası Deniz ve Hava Fuarı 2019'a, 31 ülke katılacak

Giriş Tarihi: 11.2.2019 18:38 Güncelleme Tarihi: 11.2.2019 18:42
Türkiye, Malezya'daki uluslararası savunma ve hava fuarına katılacak

Malezya Savunma Bakanı Muhammed Sabu, yaptığı açıklamada, 26-30 Mart'ta Malezya'nın Langkawi adasında düzenlenecek fuara, başta Türkiye olmak üzere aralarında Çin, İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, Ukrayna, Rusya ve Avustralya'nın da bulunduğu 31 ülkenin katılacağını ve katılımcı ülke sayılarının artmasını beklediklerini belirtti.

EN BÜYÜK YER TÜRKİYE'NİN

Türkiye'nin katılımının önemine dikkati çeken Bakan Muhammed, "Fuarda katılımcılardan toplam 12 ülke, kendi fuar çadırlarını kuracak. Savunma sanayisiyle bilinen Türkiye, 730 metrekarelik alanla en büyük fuar çadırına sahip olacak." ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE, DÜNYADA İLK 10 SAVUNMA ÜRETİCİSİNDEN BİRİ'

Muhammed, fuarın içeriğinin yüzde 60 savunma sanayi, yüzde 40 ticaretle alakalı olacağını, toplam 354 savunma ve ticaret şirketinin fuara katılım sağlayacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye, Malezya'daki uluslararası savunma ve hava fuarına katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN