Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül dağıttılar

Giriş Tarihi: 14.4.2019
Gül dağıttılar
Belçıka'nın farklı kentlerinden 50 genç Müslüman, "Merhaba, ben Müslümanım" adını verdikleri etkinlik çerçevesinde sokaklarda gül ve İslam dinini anlatan broşür dağıttı. Belçika İslam Federasyonu (BİF) tarafından Başkent Brüksel'in yanı sıra Anvers, Charleroi, Gent, Liege ve Namur şehirlerinde düzenlenen söz konusu etkinlikle, 50 genç Müslüman, 10 bin kişiyle birebir görüştü.
Belçika İslam Federasyonu Dış İlişkiler Başkanı Ömer Sıkıer, "Bu çalışmamızın hedefi Belçika'da yaşadığımız olumsuzluklar, ön yargılar ve İslam karşıtlığının karşısına geçebilmek." diye konuştu. Sıkıer, insanların İslam'ı tanımadıkları için kendilerine korkarak ya da ön yargıyla yaklaştığını, buna karşılık kendilerinin de Müslümanlar olarak gül dağıtarak ön yargıları bertaraf etmeye çalıştıklarını anlattı.

210 BİN GÜL VERİLDİ
İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı'nın bu yıl beşinci kez düzenlediği etkinlik çerçevesinde Belçika'nın yanısıra Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç, İtalya, Avustralya ve Kanada'da da stantlar açıldı. Gönüllü gençler, cadde ve meydanlara kurulan stantlarda, 210 binden fazla kişiye gül ve İslam dinini anlatan broşür dağıttı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül dağıttılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN