Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Direktörü Lagarde 'de görevini bırakacak

() Direktörü Christine Lagarde görevinden istifa edeceğini açıkladı. Lagarde ’de görevi bırakacak. Christine Lagarde, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) genel direktörlüğü görevinden istifa edeceğini açıkladı. Bu kararı 'nın () başkan adaylığı konusundaki kararından sonra alan Lagarde, IMF’deki görevini 12 Eylül'de bırakacağını söyledi. Lagarde yaptığı açıklamada, “Şimdi ECB başkanı olarak aday gösterme sürecim ve bu sürecin ilerleyişi konusunda daha fazla netlikle, bu kararı IMF’nin çıkarına olacak şekilde verdim” dedi.

Giriş Tarihi: 16.7.2019 22:25
IMF Direktörü Lagarde 12 Eylül'de görevini bırakacak
IMF Yönetim Kurulu şimdi yeni bir genel direktör seçmek için gerekli süreçte ilerleme konusunda için gerekli adımları atabilecek" ifadelerini kullandı.

LARGARDE'NİN YERİNE DAVİD LİPTON VEKALET EDECEK
IMF Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise, Genel Direktör Christine Lagarde'nin istifasının kabul edildiği ve yerine geçecek kişinin seçilmesi için aramaların başlatıldığı bildirildi. Resmi açıklamada, "IMF Yönetim Kurulu, Genel Direktör Christine Lagarde'nin 12 Eylül 2019 tarihi itibariyle istifasını kabul etti. Lagarde tarafından verilen bu kararla, IMF Yürütme Kurulu bir sonraki Genel Direktörü seçme sürecini derhal başlattı. Genel Direktör Vekili olarak görevinde devam eden David Lipton'a da son derece güveniyoruz" denildi.

SARKOZY DÖNEMİNDE BAKANLIK YAPTI
Nicolas Sarkozy Fransız kabinesinde bakanlık yapan Lagarde, 2011'den bu yana IMF'nin başında bulunuyor. Avrupa Konseyi, ECB adaylığını onaylarsa, Avrupa Merkez Bankası'nın ve euro bölgesinin para politikalarında sorumlu ilk kadın lider olacak. Uluslararası finans çevreleri tarafından "rock yıldızı" olarak tanınan 63 yaşındaki Lagarde, siyasete atılmadan önce avukatlık yapıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IMF Direktörü Lagarde 12 Eylül'de görevini bırakacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN