Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dakika: kasırgasının vurduğu 'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.

kasırgasının vurduğu 'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 11.9.2019 22:01 Güncelleme Tarihi: 11.9.2019 22:14
Son dakika: Dorian kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.

Bahamalar'ı vuran Dorian Kasırgası nedeniyle 2 bin 500 yüz kişininin halen kayıp olduğu bildirildi. Dorian kasırgasının geçen hafta 5. kategoride vurduğu Bahamalar'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bahamalar Acil Hizmetler Birimi, kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden halen haber alınamadığını açıkladı.

Yetkililer, kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini açıklamıştı ancak çok sayıda kişiden halen haber alınamadığı için ölü sayısın yükselmesinden endişe duyuluyor. Haber alınamayan 2 bin 500 kişiden bazılarının barınaklarda olabileceği ve kontrollerin tamamlanmasının ardından sayının düşebileceği de belirtiliyor.

Yetkililer, kasırganın en fazla etkili olduğu iki adadan şimdiye kadar 5 bin kişinin tahliye edildiğini, yaklaşık 7 bin kişinin ise tahliye edilmeyi beklediğini bildirdi. Öte yandan Bahamalar'a hasar tespit için ekip gönderen Birleşmiş Milletler de 70 bin kişinin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.

Bölgeyi şu ana kadar vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Dorian Kasırgası Bahamalar'da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Dorian kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN