Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika Haberi | Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den önemli açıklama! 'ler için tarih belli oldu

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen 4. Kurultayı'nda konuşan Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'den son dakika açıklamalar! İsmail Demir yaptığı açıklmada; " füze savunma sistemi aralıkta kurulmuş olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 20.9.2019 11:49 Güncelleme Tarihi: 20.9.2019 13:03
Son dakika Haberi | Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den önemli açıklama! S-400'ler için tarih belli oldu

Sistemin nisan ayında kullanılabilir hale gelebileceğini belirten Demir, "Çünkü bizim de çok hassas olduğumuz personelimizin eğitimi, sistemin içine bazı uçuşların entegre edilmesi gibi birçok teknik konu var. Bunların da tamamlanması neticesinde Nisan'da sistem kullanılabilir hale gelecek" dedi.

Demir ayrıca, yarışmalarla gençlerin destekleneceğini belirterek, "Odaklı eğitimlerle savunma sanayiine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz. Teknofest gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA'lar deniz, kara araçları ile yarışmaları gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Demir, "Rus uçakları alınacak mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Savunma sanayi ürünlerimiz oldukça önemli bir yer tutuyor. Ruslar'da bu kapsamda kendi ürünlerini TEKNOFEST'te sergilemek istediler. Bu mesele çok çok yeni. Yapılan bir teklif var. Uçaklarımızı görün tanıyın dediler. Teklifleri incelemek lazım.

Yarışmalarla gençleri destekleyeceğiz. Odaklı eğitimlerle savunma sanayine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz. TEKNOFEST gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA'lar deniz, kara araçları ile yarışmaları gerçekleştireceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika Haberi | Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den önemli açıklama! S-400'ler için tarih belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN