Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: Trump yargılanmaya başlıyor... 'daki yargılamada görev alacak savcılar belirlendi

Son dakika haberi... ABD Temsilciler Meclisi Nancy Pelosi, az önce yaptığı açıklamada, Başkan 'ın azil soruşturmasına öncülük eden iki Meclis başkanının, 'daki yargılamada savcı olarak görev yapacağını söyledi. Savcı olarak görevlendirilen bu iki kişi, İstihbarat Komitesi Başkanı Demokratlar Adam Schiff ve Yargı Komitesi Başkanı Cum. Jerry Nadler olacak...

Giriş Tarihi: 15.1.2020 18:30 Güncelleme Tarihi: 15.1.2020 20:38 ABONE OL
Son dakika: Trump yargılanmaya başlıyor... Senato'daki yargılamada görev alacak savcılar belirlendi

Trump'ın azil süreci ile ilgili kritik bir adım daha atıldı. Gelen son dakika haberine göre, Senato'da yapılacak olan yargılamada azil savcıları İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff ve Yargı Komitesi Başkanı Cum. Jerry Nadler olarak belirlendi. Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, Kongrede düzenlediği basın toplantısında, söz konusu isimleri ilan ederken, adı geçen Demokrat vekiller de Senatodaki yargı sürecinde neler yapacaklarını anlattı.

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff'in başkanlık edeceği 7 kişilik savcı vekil ekibinde, azil sürecindeki bir diğer önemli figür olan Adalet Komitesi Başkanı Jerrold Nadler da yer aldı.

Pelosi'nin açıklamasına göre, Schiff ile Nadler'ın yanı sıra diğer Demokrat vekiller Hakeem Jeffries, Zoe Lofgren, Val Demings, Sylvia Garcia ve Jason Crow da ekibin diğer üyeleri oldu.

Öte yandan bugün öğleden sonra Temsilciler Meclisinde daha önce Trump'a karşı kabul edilen iki azil maddesinin Senatoya gönderilmesine ilişkin oylamanın yapılması bekleniyor.

Senato Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, söz konusu maddelerin kendilerine ulaşmasının ardından salı günü Senatodaki azil sürecine başlamayı umduklarını açıklamıştı.

AZİL SÜRECİ HAKKINDA EN SIK SORULAN SORULAR

Azil süreci nedir?
Azil, Birleşik Devletler'de çalışan bir kamu görevlisinin görevi suistimal ettiği yönünde yeterli delil olduğu takdirde, yargılanarak görevden alınmasıdır.

Azil süreci neden şimdi yaşanıyor ve nasıl başladı?
Ağustos ayında ismi paylaşılmayan bir şahit, Trump'ın siyasi kazanç için gücünü kötüye kullandığını söyledi.

Azil süreci hakkında tüm detaylar ve merak edilen soruların cevabı için tıklayınız:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Trump yargılanmaya başlıyor... Senato'daki yargılamada görev alacak savcılar belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN