Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan son dakika corona virüsü açıklaması! , ’dan gelen tüm seyahatleri askıya aldı

Son dakika haberi: Başkanı , corona virüsü salgınına önlem olarak cuma gecesinden itibaren ’dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya aldıklarını açıkladı. ABD'ye bu ülkelerden gelen kişiler yoluyla virüsün taşındığına dikkati çeken Trump, bu uygulamadan 'nin de muaf tutulacağını kaydetti. İşte Donald Trump'tan gelen son dakika corona virüsü açıklamasının ayrıntıları...

Giriş Tarihi: 12.3.2020 04:10 Güncelleme Tarihi: 12.3.2020 06:20 ABONE OL
Donald Trump'tan son dakika corona virüsü açıklaması! ABD, Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump, cuma gecesinden itibaren Avrupa'dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya aldıklarını, İngiltere'nin bundan muaf tutulduğunu açıkladı.

Trump, ABD'nin yeni tip corona virüsü (Kovid-19) salgınına ilişkin aldığı önlemler konusunda, Oval Ofis'ten yapılan yayınla ulusa seslendi.

"AVRUPA BİRLİĞİ BAŞARISIZ OLDU"

"Avrupa Birliği, gerekli önlemleri almada başarısız oldu." diyen Trump, ABD'ye bu ülkelerden gelen kişiler yoluyla virüsün taşındığına dikkati çekti.

Trump, sağlık uzmanlarıyla görüştükten sonra, ABD halkının sağlığını korumak için "güçlü ama gerekli" önlemler aldığını vurgulayarak, "Yeni vakaların bizim topraklarımıza girmesini önlemek için cuma gecesinden geçerli olmak üzere Avrupa'dan ABD'ye tüm seyahatleri askıya alıyoruz. Bu kısıtlamalar sahadaki duruma göre ayarlanacak. Uygun izlemelerden geçen ABD'liler için istisnalar olacak." değerlendirmesinde bulundu.

İNGİLTERE UYGULAMADAN MUAF TUTULACAK

Bu kısıtlamaların ticaret ve kargoyu etkilemeyeceğini kaydeden Trump, bu uygulamadan İngiltere'nin de muaf tutulacağını kaydetti.

Trump, Çin ve Güney Kore'deki durumu da izlediklerini, durumlarının iyileşmesi durumunda bu ülkelere karşı alınan önlemleri de yeniden değerlendireceklerini belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Donald Trump'tan son dakika corona virüsü açıklaması! ABD, Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri askıya aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA