Başkan Engin'den "disiplin" uyarısı

CHP İzmir İl Başkanı Engin, görevden alınan Karşıyaka İlçe Yönetimi'nin tepkilerini kamuoyunda dile getirmesi üzerine disiplin soruşturması başlatabileceğini açıkladı, "Partiyi tartıştırtmam" dedi

Giriş Tarihi: 5.1.2013
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, görevden alınan Karşıyaka İlçe yöneticilerinin partiyi kamuoyunda tartıştırdığını, buna devam etmeleri durumunda disiplin soruşturması başlatabileceğini açıkladı. Engin, "Partiyi ulu orta yerde kimse tartıştırtmam. Keyfi bir karar almadık" dedi. Görevden alınan yönetim de genel merkeze faks çekerek karara itiraz etti. CHP'nin eski Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay'ın, polisin yaptığı çete operasyonunun ardından tutuklanması ile başlayan sancılı süreç devam ediyor. Alabay'ın başkanlıktan istifasının ardından il yönetimi, ilçe yönetimini, içlerinden bir ismi başkan seçmesine izin vermeden görevden almıştı. Bu durum partide büyük rahatsızlık yarattı. Haksız yere görevden alındığını belirten yöneticiler, konuyu CHP Ggenel Merkezi'ne taşıdı. İtiraz haklarını kullandıklarını belirten eski İlçe Başkan Vekili Cem Doğan, "Görevden alınma gerekçesi, 'İlçe yönetiminin istikrarsız, uyumsuz olması, yerel seçim sürecinin iyi yönetilemeyeceği kanaatinin olması' şeklinde bildirilmiş. Kendi içimizde istikrarlı ve uyumluyuz. Genel seçimlerde Türkiye genelinde 2. olduk. Başarılı bir yönetimin bu şekilde suçlanması kabul edilemez. Referandum sürecini rekor oyla sona erdiren bir ilçe, nasıl olur da yerel seçim sürecini yönetemez" dedi.

KONGRE 27 OCAK'TA
İl Başkanı Engin ise kendisine ve yönetimine yönelik eleştirilere sert yanıt verdi. Engin, "Arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum. Bu kararı keyfi almadık. Partinin yararına hareket ediyoruz. Genel Merkez'e gideceklerini açıklamışlar ama oradan bir sonuç çıkmaz. Partiyi kamuoyu önünde kimseye tartıştırtmam. Eski Başkan Vekili Doğan, yetkisi olmadan açıklamalar yapıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Eğer buna devam ederlerse haklarında soruşturma başlatabiliriz" dedi. İl Yönetimi, kongrenin 27 Ocak'ta yapılması konusunda çalışma başlattı. Engin'in, ilçeyi kongreye götürecek 5 kişilik geçici heyete başkanlık yapan Ali Karaege ile yola devam edilmesi için nabız yokladığı öğrenildi. Muhalifler ise aday arayışlarını sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Engin'den "disiplin" uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN