Ölümle dans

Motosikletli kuryeler, hiçbir kural tanımıyor. Cadde ve sokaklar yetmiyor, kaldırımlarda yayaların da yaşamını tehlikeye düşürüyor

Giriş Tarihi: 5.1.2013
İzmir'de kaldırımlarda yayaların arasında motosiklet kullanan kuryeler tehlike saçıyor. Aldıkları siparişleri yetiştirebilmek için kaldırımlarda hızla seyreden; kuralları, yayaların ve kendilerinin yaşamını hiçe sayan motosiklet sürücüleri tepkiye yol açıyor. Bunun son örneği geçtiğimiz gün Çankaya 1379 Sokak'ta yaşandı. Kaldırımda hızla ilerleyen motosikletli kuryeler, vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Duruma tepki gösteren sokak sakinleri tepkilerini, şyle dile getirdi: "Kuryeler, saygısızca yayaların arasından geçiyor, kendilerine verilen siparişleri yetiştirme telaşıyla trafik kurallarını altüst ediyorlar. Trafiğe kapalı yollara giren, kaldırımlara çıkan motosikletli kuryeler kendi canlarını ve bizim, çoluk çocuğumuzun canının hiçe sayıyorlar. Bunlara 'Dur' denmesi için birilerinin ölmesi ya da yaralanması mı gerekiyor! Kaldırımda rahat rahat yürüyemiyoruz. Yollar yetmiyormuş gibi kaldırımlara çıkmaya başladılar. İnsanların arasından hızla geçiyorlar. Çocuklarımızla kaldırımda yürümeye korkar olduk. Ne motosikletli kuryelerin ne de diğer motosiklet kullanıcılarının kaldırıma çıkma hakkı var."

"İHBAR EDİN"
İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bu kişilere yönelik denetim ve uygulamalarını geçtiğimiz yıl da sürdürdü. 2012 yılında 6 bin 549 motosiklet sürücüsüne kask takmadığı için işlem yapıldı ve her birine 72 lira ceza kesildi. Trafik kapalı alanlarda, kaldırımlarda ya da yasak olan yollarda motosiklet kullanan 1342 sürücü hakkında cezai işlem uygulandı, 72'şer lira ceza kesildi. Trafik ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl motosiklet sürücülerine toplam 568 bin 152 liralık ceza kesildiğini belirten yetkililer, "Motosiklet sürücülerini kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz. Duyarlı vatandaşlardan isteğimiz, kuralları çiğneyen motosiklet sürücülerini görmeleri durumunda 155'e ihbarda bulunmaları" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümle dans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN