Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te hoparlör sistemi terk ediliyor

belediyesi, hoparlör anonslarından kaynaklanan gürültü kirliliğine çözüm bulmak için çalışma başlattı.Duyuru ve ilanlar, hoparlör yerine radyodan yapılacak.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 10:04

Belediyesi'nin, kuruluşundan bu yana kullanılan hoparlörle anons sisteminin sebep olduğu gürültü kirliliğinin ortadan kaldırılması amacıyla çalışma başlattığı bildirildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, ilçedeki gürültü kirliliğinin önüne geçmek için bir takım projeler gerçekleştireceklerini belirterek, işe belediyeden başlayacaklarını söyledi. Cadde ve sokaklardaki hoparlör sisteminin artık çağdışı kaldığını belirten Keskin, bunun yerine özellikle belediye ve diğer kamu kurumlarının belediye anonsundan yaptırdıkları ilanlar için ilçedeki yayın organlarından yararlanacaklarını söyledi. Günümüzde TV izleme, radyo dinleme ve gazete okuma oranlarının yüksek düzeylere ulaştığını hatırlatan Keskin, 1950'li yıllardan kalma hoparlör sistemini artık terk edeceklerini söyledi.

"RADYO ARACILIĞI İLE DUYURULACAK"

İlanların vatandaşlar tarafından radyo aracılığı ile takip edilebileceğini söyleyen Keskin, çalışmalar konusunda şu bilgileri verdi: 'Hoparlör sisteminden şikayetçi olanlar var. İlçemizde, vefat ilanları başta olmak üzere günlük hoparlör yayınlarını takip ediliyor. Ancak bazı yerlerde duyulmadığı gerekçesi ile yeni talepler de geliyor. Bir telsiz hoparlörün bize maliyeti 4 bin lira. Bazı sokaklardaki vatandaşlar 'çok gürültü yapıyor' derken, kimileri de 'Sesi yüksek çıkıyor dikkatimizi dağıtıyor' diye dilekçe verip, hoparlörün kaldırılmasını istiyorlar. Kentimiz büyüyor. Yayın saatlerimiz belli; sabah saat 10.00, öğlenden sonra ise 16.00. Anons yayınları bir süredir radyodan zaten yapılıyor. Yayınları takip etmek isteyen vatandaşlarımız için küçük el radyoları satın alıp, ücretsiz dağıtmayı planlıyoruz. Bunun yanında, işi gereği dışarıda olan veya yayınları dinleyemeyenler için de ertesi gün gazetelerde yayınlatmayı düşünüyoruz. Hazırlıklarımız var.'

Gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi için işe belediyeden başlayacaklarını belirten Keskin, Ödemiş'in çağdaş bir kent olma yolunda hızla ilerlediğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te hoparlör sistemi terk ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN