Tanıtıma spor katkısı

Giriş Tarihi: 7.1.2013

Konak ve Foça belediyeleri, Ekin Koleji, Gediz Üniversitesi el ele verdi, İzmir'in tanıtımına katkı sağlaması beklenen Oryantiring Günleri için düğmeye bastı

Sağlıklı yaşamı vurgulayan EXPO hazırlığındaki İzmir'in tanıtımına katkı koyarak kenti bir adım daha öne çıkaran dev projelerden İzmir Oryantiring Günleri bir kez daha 'merhaba' demeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen etkinliğin ikincisi için Konak Belediyesi, Foça Belediyesi, Ekin Koleji, Gediz Üniversitesi ve Türkiye Oryantiring Federasyonu el ele verdi. Ekin Koleji'inde düzenlenen imza törenine proje ortaklarının yanı sıra İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği temsilcileri de katıldı.

GÜZEL BİR ÖRNEK
İmzalanan protokolün ardından Mayıs ayında İzmir'i sporun başkenti yapacak organizasyonun ana çizgileri belirlendi. Etkinlik kapsamında sempozyum düzenlenecek; Foça'dan tarihi Kemeraltı Çarşısı'na uzanan doğa, bisikletli ve gece etapları düzenlenecek. Önümüzdeki yıllarda uluslararası boyuta taşınacak olan etkinliğin, İzmir'in tanıtımına önemli katkı sağlayacağını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "İzmir son birkaç yılda özellikle spor alanında önemli bir ilerleme yaşıyor. Özellikle uluslararası organizasyonları kente getirmek ya da var olanları uluslararası boyuta taşımak her fırsatta dile getirdiğimiz bir konu. Etkinlik İzmir için el ele vermenin güzel bir örneği oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtıma spor katkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN