'Okul öncesi eğitime devlet destek olmalı'

Özel Hüseyin Aslan Anaokulu Kurucusu ve Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, "Okul öncesi eğitim kurumlarına düşük fazili yatırım ve donanım kredisi verilmeli, velilerin yaptıkları ödemeler gelir vergisinden düşülmeli" dedi

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Özel Hüseyin Aslan Anaokulu Kurucusu ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, devletin eğitimi siyaset üstü tutup, milli bir politika olarak benimsemesi gerektiğini söyledi. Adını taşıyan anaokulunun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ve Türkiye'nin 81 kentinden bine yakın okul öncesi eğitimcilenin katıldığı 'Eğitim Semineri'nde konuşan Aslan, bu alanda yeni yatırımlara ihtiyaç olduğunu, bunun da özel anaokullarının teşvik edilmesi ile sağlanabileceğini belirterek, "Bu eğitim kurumlarına düşük fazili yatırım ve donanım kredisi verilmeli, velilerin ödemeleri gelir vergisinden düşürülerek bütçelerine katkıda bulunulmalıdır" dedi. Geleneksel hale getirilen Özel Hüseyin Aslan Anaokulu 3. Eğitim Semineri, Türkiye'nin 81 ilinden bine yakın okul öncesi eğitimci ve adaylarını bir araya getirdi. Seminer Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Seminerde Okul Kurucusu ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın yanı sıra İzmir Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Gazeteci-Yazar ve Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanı Öcal Uluç, RTÜK Uzman Denetçisi Yusuf Turan ve çok sayıda davetli de hazır bulundu.

BARDAKCI'DAN KUTLAMA
Edirne, Muğla, Antalya, Kütahya, Erzurum, Erzincan, Trabzon, Ankara ve daha birçok kentten yoğun katılımın olduğu, salonun dolduğu seminerde İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ise, Aslan'ı kutladı ve, "Biz bu etkinliğin sadece yazışmalarında varız. Bütün yükü Özel Hüseyin Aslan Anaokulu çekti. Böyle bir semineri hem de ücretsiz, ticari kaygıdan uzak bir şekilde düzenlemek Sayın Aslan'ın bu konudaki bilincini ve duyarlılığını gösteriyor" diye konuştu. Seminerin açış konuşmasını yapan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, anaokulunun eğitim kalitesine vurgu yaptı, İzmir'de okul öncesi eğitimde gelinen noktanın mutluluk verici olduğunu söyledi. Aslan, eğitim politikasının, 75 milyonun benimseyeceği, partiler üstü politika olması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Okul öncesi eğitime devlet destek olmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN