Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş'te bilgi yarışması

Giriş Tarihi: 11.1.2013 09:52

Ödemiş'te yapılan okullar arası bilgi yarışmasının ilk gününde Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu birinci olurken ikinci günde Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi ipi göğüsledi.

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 2012-2013 Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması elemelerinde finale kalan 8 okul, finalde yarıştı. Saray Salon'da yapılan ortaokullar arası bilgi yarışmasında 50. Yıl Ortaokulu birinciliği alarak Ödemiş'i merkezde temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmayı Kaymakam Abdullah Dölek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de izledi. Yarışmaya Cumhuriyet, Ovakent Merkez, Ödemiş, Özel Birgivi, Özel Dünya, Yeniceköy, 50. Yıl ve Birgi Kazımpaşa Ortaokulları katıldı. 8 ortaokulun katıldığı bilgi yarışmasında 20 soru soruldu. Türkçe'den 4, Matematik 4, Fen Bilgisi 4, Sosyal Bilgiler 3, 4 Genel Kültür, Din Bilgisi kültüründen 1 olmak üzere birçok alandan sorunlar öğrencilere yöneltildi. Bilgi yarışmasının sonunda Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu birinci, Özel Dünya Ortaokulu ikinci ve Özel Birgivi Ortaokulu üçüncülüğü kazandı.

Birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler ödüllerini Kaymakam Abdullah Dölek tarafından aldı.
Öğrencilere ödüllerini veren Kaymakam Dölek, 'Bazı öğrencilerimizin üzgün olduğunu bazı öğrencilerimizin mutlu olduğunu görüyorum. Üzgün olmayın bu bir sınavdır. Önünüzde güzel bir gelecek sizi bekliyor. Geleceğe adım atmada daha çok çalışmak gerekiyor. Başarı olmak için daha çok çalışın. Mutlu olan öğrencilerimize de başarılarının devamını diliyorum. Ödemiş'i İzmir'de en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum' dedi.
Bilgi yarışmasına katılan diğer okullar ve öğrencilerine de katılım belgesi verildi.

LİSELERDE HULUSİ UÇAÇELİK

Ödemiş İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce düzenlenen ilk ve orta dereceli okullar arası bilgi yarışmasının ikinci gününde de liseler yarıştı. Saray Salon'da yapılan yarışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü, şube müdürleri, okul müdür ve yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler takip etti. Yarışmaya ilçe genelindeki 10 okul katıldı. Jüri başkanlığını Zafer İlkokulu Müdürü Sami Keskin yaptı.

20 sorunun yer aldığı bilgi yarışmasında birinciliği Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi, ikinciliği Anadolu Öğretmen Lisesi, üçüncülüğü de Prof. Dr. Muzaffer Kula Lisesi aldı.

Dereceye giren okullardaki öğrencilere protokol üyelerince çeşitli hediyeler verildi. Birinciliği alan Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi İzmir'de yapılacak yarışmada Ödemiş'i temsil edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te bilgi yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN