Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Uşak kuruluyor

Mimar Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak'ın 19 mahallesinin dev bir şantiye alanına dönüştüğünü belirterek, "Yepyeni bir kenti ortaya çıkarmak üzere geceli gündüzlü çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, ikinci dönem göreve talip olduğu 2009 seçimlerine hazırlanırken, hemşerilerine verdiği sözlerin tamamını yerine getirmek için aralıksız çalıştığını söyledi. Çalışmaların sonucunda tarihi dokusunu koruyarak yepyeni bir kent ortaya çıkaracaklarını kaydeden Erdoğan, "Uşak halkına borcum ve sözüm" dediği vaatlerini bu görev dönemi içinde yerine getireceğini bildirdi. Uşak'ın Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm alanını kapsadığını anlatan Başkan Ali Erdoğan, yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alanda iki bölüm halinde başlayan çalışmanın hızla devam ettiğini açıkladı.

KADERİ DEĞİŞECEK

Bölgede, bin 56 konut, 950 ticaret birimi ve müze alanı, gençlik merkezi, sinema, eğitim ve dini tesis, kamu binaları alanları konumlandırılacağını kaydeden Erdoğan, ilk bölümün yapımına Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın temel atmasıyla başlandığını söyledi. Başkan Erdoğan, TOKİ'nin 420 bin metrekarelik bir alanda başlattığı dönüşüm projesinin ilk etabını yıl sonunda 212 konutun inşaatını bitirip gerçekleştireceğini ifade etti. Kentsel dönüşümün Uşak'ın geleceğini şekillendireceğini anlatan Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "Kentsel dönüşümle birlikte Uşak'taki resmi kurumlar da yerlerini değiştirmeye başladı. Devlet hastanesi, adliye ve emniyet müdürlüğü gibi kurumlar Ankara yolu üzerinde yeni yerlerine gidiyor. Biz de yeni otogarımızı aynı bölgede yapıyoruz. Aynı zamanda çevre yolu da bu bölgede birleşiyor. Yeni bağlantı yollarıyla kentin merkezini trafik açısından rahatlatıyoruz" dedi.

ÇAĞDAŞ BİR KENT
Erdoğan, "Tabakhane Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin, şehir merkezinde bulunan Ankara-İzmir karayoluna cephesi olan tabakhane bölgesindeki toplam 91.07 hektarlık (1. etap 43.6 hektar) bir alanı kapsamaktadır. Dönüşüm alanı, deri işletmelerinin büyük kısmının boşalttığı, çoğunluğu boş ve yıpranmış fabrika binalarından oluşuyor. Hazırlanan kentsel tasarım projesi çerçevesinde; 1056 adet konut, 950 adet ticaret birim ve müze alanı, gençlik merkezi, sinema, eğitim ve dini tesis, kamu binaları alanları konumlandırılmıştır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Uşak kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN