"Kimse görevden kacmasın"

Giriş Tarihi: 12.1.2013

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Gediz Havza Birliği ile diğer katı atık birliklerini feshetmeye hazırlanan il ve ilçe belediyelerini uyardı, "Herkes Gediz'le ilgili sorumluluğunu yerine getirsin" dedi

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Gediz Havzası Koruma Eylem Planı'yla ilgili toplantıda belediye başkanlarının toplantıya katılmamasını sert dille eleştirdi "Bu plan entegre bir iş olduğu için en çok belediyelere görev düşüyor. Belediye başkanları buraya gelmezse olmaz " dedi. Gediz Havzası Koruma Eylem Planı çerçevesinde Manisa İl Genel Meclisi toplantı salonunda Vali Halil İbrahim Daşöz'ün başkanlığında düzenlenen toplantıda ildeki kurum ve kuruluşların yaptıkları çalışmalar değerlendirilirken yerel yöneticilerin toplantıya ilgisizliği dikkati çekti. Toplantıya, Vali Halil İbrahim Daşöz, Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp ile ilçe ve belde belediye başkan temsilcileri ile ilgili kurum müdürleri katıldı. Toplantı öncesinde ilçe ve belde belediyeleri temsilcilerinden katılımın az olmasına tepki gösteren Vali Daşöz, belediye başkanlarının bizzat katılacağı ayrı bir toplantının yapılacağını açıkladı.

ARITMALAR BİTMELİ
İl Özel İdaresi, Salihli, Alaşehir, Sarıgöl ve Demirci ilçelerinin içerisinde bulunduğu ilçe ve belde belediyelerin birliğinin kapatılmasına karşı aldıkları kararı eleştiren Vali Daşöz, Manisa'nın büyükşehir olmasıyla sadece belde belediyelerinin kapatılacağını belirterek Gediz Havza Birliği'nin ve diğer katı atık birliklerinin feshi konusunun yeniden görüşülmesi gerektiğini ifade etti. Toplantıda arıtma tesislerini kurmadıkları için ilk uyarı cezası olarak Manisa ve Turgutlu belediyelerine 78,535'er lira idari para cezası kesildiği açıklandı. Toplantıda ilgili kurum müdürleri ile belediye temsilcileri tarafından yapılan faaliyetler sunum eşliğinde anlatılırken. Yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin ardından konuşan Vali Daşöz, Gediz ile ilgili yaşanan sıkıntıların çok yönlü olduğunu söyledi. Gediz Havzası'nı Koruma Eylem Planı'nın 4 ili kapsadığını hatırlatan Vali Daşöz, "İlçe belediyeleri var, organize sanayi bölgeleri var, katı atık bertaraf ile sıvı atık bertaraf tesisleri ve bu tesisler için yer bulmakta yaşanan sıkıntılar var. İşin ihalesi gibi pek çok safhada sorunlar çıkabiliyor, sorunların iyi takip edilmesi gerekiyor. Bu plan entegre bir iş olduğu için en çok belediyelere görev düşüyor. Kimi belediyeler atık tesislerini yapmış, kimileri yapmamış. Bu sorunlar çözüldükten sonra Gediz'i temizleyebiliriz"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kimse görevden kacmasın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN