Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umutlar sönmesin diye...

3 yıl önce başlatılan mavi kapak kampanyası 1800 engelliye el ayak oldu. Kampanyanın sona ermesine gönlü elvermeyen Konak Belediye Başkanı Tartan, mavi kapağa sahip çıktı, "Her türlü plastik kapağa talibiz" dedi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin engellilere tekerlekli sandalye sağlanması için 2009 yılında başlattığı ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği mavi kapak seferberliği, bu kez Konak Belediyesi ve Prof. Dr. Nurselen Toygar'ın işbirliğinde devam ediyor. Kampanya ile 3 yılda 1800 kişi tekerlekli sandalye sahibi olurken, Başkan Tartan "Bir yıl içinde 2 bin 500 kişiyi tekerlekli sandalye sahibi yapmak istiyoruz" diye konuştu. Başkan Tartan, Türkiye'nin dört bir yanından kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların 601428341 abone numarasıyla PTT şubelerinden belediyeye kapakları gönderebileceklerini açıkladı, şu bilgileri verdi: "Gönderi bedeli belediyemiz tarafından karşılanacak.

DESTEK ÇIĞ GİBİ
Daha önceki kampanyada bir ton kapak karşılığında 4 sandalye alınırken, bundan sonra bir ton kapakla 3 tekerlekli sandalye alınabilecek. Bu yüzden daha çok destek bekliyoruz. Kampanyaya PTT'nin yanı sıra muhtarlar, belediye birimleri, Kordon ve Kıbrıs Şehitleri İşadamları derneklerimiz ile KİPA da destek verecek. Alsancak'taki esnafa kutular verdik. Kampanya ile sadece plastik şişe kapağı da değil, pet şişeleri de alıyoruz. Elde edeceğimiz gelirle de Doğu Anadolu'da bir mavi kapak ilkokulu kurma düşüncemiz var. "

SADECE KAPAK

Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar da vatandaşların kampanya ile ilgili her türlü bilgiyi Konak Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi'nin 0232 444 35 66 numaralı telefonundan alabileceklerini söyledi. Sandalye isteyen engellilerin de sağlık raporlarıyla birlikte iletişim bilgilerini 0232 445 38 73 numaralı faksa göndermeleri gerektiğini bildiren Toygar, "Para ve araba bağışı kabul etmiyoruz. Önemli olan sosyal sorumluluk projesini devam ettirmek" diye konuştu. Kampanyaya 40 kilo kapak getirerek destek veren lise öğrencisi 15 yaşındaki Ulaş Yenigün de , "Ağustos ayında kampanyanın bittiğini görünce çok üzülmüştüm ama Konak Belediyesi'nin sahip çıktığını öğrenince kapakları getirdim. Kampanyaya desteklerim sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutlar sönmesin diye...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN